İlginizi Çekebilir
Modem Ping Yapar mı?
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. WordPress Nedir ? AMP nasıl kurulur ?

WordPress Nedir ? AMP nasıl kurulur ?

WordPress Nedir ? AMP nasıl kurulur ?

Bir web sitesi yapmak mı istiyorsunuz? Bir web sitesi yapmaya başlamak, sabır, emek ve zaman gerektirir. Endişelenmeyin. 130.000’den fazla kişinin WordPress ile bir web sitesi oluşturmasına yardımcı olan rehberler bulunuyor. Kod yazmadan ve  öğrenmeden bir web sitesinin nasıl yapılacağı konusunda ipuçlarını bu yazımızda sizlere sunacağız. WordPress ile baştan sona kadar her şeyi size sunacağız.  Yeni başlayanların yaptığı en yaygın hatalardan biri yanlış web sitesi platformunu seçmek. Çoğu kullanıcı için, WordPress.org sitesi mükemmel bir çözümdür. Düşünebileceğiniz her türlü web sitesini oluşturmanıza izin veren binlerce tasarım ve eklenti ile birlikte gelir.

WordPress ücretsizdir çünkü kendi alan adınızı ve barındırma şeklinizi düzenleyerek paraya ihtiyacınız olacaktır. Bir alan adı, web sitenizin İnternet’teki adresidir. Bu, kullanıcılarınızın sitelerine ulaşmak için tarayıcılarında yazacakları şeydir. (örneğin: google)Ardından, web sitesi barındırmalarına ihtiyacınız olacak. İnternetteki tüm web sitelerinin barındırılması gerekiyor. Bu, web sitenizin İnternet’teki evi olacaktır.WordPress, gönderiler ve sayfalar olarak adlandırılan iki varsayılan içerik türüyle birlikte gelir. Yayınlar bir blogun parçasıdır ve ters kronolojik sırada görüntülenir (önce yeni öğeler görüntülenir).Öte yandan, sayfalar, sayfanız, iletişim sayfanız, gizlilik politikanız vb. Gibi statik “tek seferlik” türden bir içeriktir.

Varsayılan olarak, WordPress blog yazılarınızı web sitenizin ön sayfasında gösterir. Bunu değiştirebilir ve WordPress’in web sitenizin ön sayfası olarak herhangi bir sayfayı göstermesini sağlayabilirsiniz.Bazı web sitesi oluşturucuları ücretsiz seçenekler sunabilir, ancak bunları kullanmamanızı öneririz. Genellikle web sitenizde markalaşma ve reklamlarını profesyonel görünmüyorlar. Kendi alan adınızı ve barındırma alanınızı satın almak daha iyidir, böylece web sitenizin tam sahipliğine sahip olursunuz. Alan adı ile web barındırma arasındaki farkın ne olduğuna bakın.

Web sitenizi kurduktan sonra size gerekli olan bir modül bulunuyor. WordPress amp kurulumu ile sitenizi kullanıcı ve arama motoru odaklı hale getirebilir ve iyileştirebilirsiniz.

Kendinden barındırılan bir WordPress blogu, ücretsiz olarak barındırılan bloglara göre birçok avantaj sunar. Kendi kendini barındıran bir WordPress bloguyla, kodunuz üzerinde tam bir kontrole sahip olursunuz, böylece herhangi bir temayı uygulayabilir, tamamen değiştirebilir veya kendinizinkini oluşturabilirsiniz. İstediğiniz eklentiyi ekleyebilir ve daha sonra kodu kesebilirsiniz. Uygulamanın kodu tamamen açıktır, değiştirmenize, ayarlamanıza veya istediğiniz şeyi keşfetmenize olanak tanır.

Profesyonel olmayan ve teknik olmayan bir blog yazarı için de çok fazla yazılıma rastlamak mümkün. Yazılı ve profesyonel blog yazımı, web sitesinin nasıl çalıştığı hakkında ayrıntılı bilgi vermeden yazıyor.

Bir önceki yazımız olan Siber Güvenlik Teknolojileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap