İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilim
  3. Telekinezi Nasıl Yapılır, Nedir?

Telekinezi Nasıl Yapılır, Nedir?

Telekinezi Nasıl Yapılır, Nedir?

Telekinezi Nasıl Yapılır, Nedir?


Psişik güçlerin en merak edileni olan Telekinezi Iyi mi Yapılır, Nedir? Detaylar yazımızda!


Telekinezi, insanoğlunun zihniyle ve herhangi bir fizyolojik temas olmaksızın nesneleri hareket ettirebilmesidir. Telekinezi kelimesi, “uzak” anlamında olan “tele” kelimesi ile “hareket” anlamına gelen “kinesis” kelimelerinin bileşiminden oluşmuştur. Kimi zaman telekineziye “aklın cisimler üstündeki gücü” de denmektedir. Telekinezi yerine kullanılan başka bir terim ise psikokinezidir.

Telekinezinin iyi mi çalıştığına dair bazı teoriler mevcuttur.

Kuantum Bağlantısı: Bazı insanoğlu beyin dalgalarımızın atom altı parçacıkları ve nesnelerin içindeki enerjiyi hareket ettirebileceğine inanmaktadırlar. Bu da fizyolojik bir temas olmaksızın onları hareket ettirebilmemizi sağlar.

Manyetik Alan: Öteki bazıları, insanların etraflarındaki manyetik alanı denetim edebilirse nesneleri de fizyolojik bir temas olmadan hareket ettirebileceklerine inanırlar.

Ses ya da Isı Dalgaları: Bazı medyumlar ses ya da ısı dalgaları üretebildiklerini ve bu sayede oluşan enerji ile nesneleri fizyolojik bir temas olmaksızın hareket ettirebildiklerini öne sürerler.

Telekinezi Nasıl Yapılır?

Telekinezinin gerçekliğine ve yapılabileceğine inananlar, telekinezinin iyi mi yapıldığı mevzusunda da bazı fikirler ileri sürmüşlerdir. Bunlardan bazılarını aşağıda derledik:

Telekineziye başlamadan ilkin,

  • Başlamadan ilkin konsantrasyonun ve inanmanın telekinezinin anahtarları bulunduğunu söylerler. Ne kadar iyi konsantre olursanız telekinetik yeteneklerin o oranda süratli gelişeceğini iddia ederler.
  • Rahatlamanın telekinezinin eğer olmazsa olmazı bulunduğunu söylerler. Meditasyon yapmayı rahatlamanın bir aracı olarak tavsiye ederler.
  • Hareket ettirilecek nesne ile bir olmayı, onu hissetmeyi, onu kendinden bir parça benzer biçimde görmeyi öğütlerler. Fazladan bir kol yada bacak benzer biçimde…
  • Bir günde telekinetik yeteneklerin gelişemeyeceğini söylerler. Günde 10-15 dakika kadar ergonomik yapılması icap ettiğini salık verirler.
  • Sabırlı olunmasını öğütlerler. Telekinezi sabır işidir ve telekinezide gelişim süresi kişiden kişiye değişim gösterir.

Bir önceki yazımız olan Aktinitlerin Eponimi Aktinyum Nedir? başlıklı makalemizde Aktinyum ve Aktinyum Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap