İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Teknolojilerin Arasında ki Farklar Nedir ?

Teknolojilerin Arasında ki Farklar Nedir ?

Teknolojilerin Arasında ki Farklar Nedir ?

Teknoloji, öğretim ile karşılıklı bir ilişkiye sahip olabilir. Yeni teknolojilerin ortaya çıkması, eğiticilerin bu teknolojileri sınıf kullanımı için anlamalarını ve geliştirmelerini gerektirmektedir; Aynı zamanda, bu teknolojilerin sınıfta yeryüzünde uygulanması, bu teknolojilerin nasıl şekillenmeye devam ettiğini doğrudan etkileyebilir. Tarih boyunca birçok yeni teknoloji ortaya çıkmış olsa da, eğitimcilerin bu teknolojileri sınıflara dahil etmenin anlamlı yollarını bulmaları için çığlıklar da vardır – bu da tıpkı daktilo, televizyon, hesap makinesi veya bilgisayar gibi. Ve bazı profesyonel eğitmenler bu sarsılmaz ‘çağrı’ – ve iyi bir sebeple – uyuşmuş olabilirken, oyunlar ve sosyal ağlar üzerindeki heyecanın sadece iş ve endüstri “ağlayan kurt” olmadığını düşünmek çok önemlidir. teknolojilerin öğretim ve sınıfta güçlü bir yeri var; ama onlar olmadan güçlü dersler ve öğrenme hedefleri hala elde edilebilir.

Teknolojilerin Arasında ki Farklar Nedir ?

Bu daha yeni teknolojiler sayesinde, eğitimcilerin yalnızca deneme esasına göre bile olsa çağrıyı almaları gerektiğini düşünüyoruz. Şüphesiz, bu yeni teknolojiler Olmadan, güçlü dersler hala elde edilebilir, ancak öğrencilerin okulda öğretme biçimleri ile dış dünyanın sosyalleşmeye geçiş biçimleri arasında keskin bir kopukluk var. anlam verme ve başarı. Eğitimin bu iki “dünya” yı daha da kusursuz hale getirmek için sadece bu kopukluğu hafifletmeyi değil, aynı zamanda bu gelişmekte olan teknolojilerin eğitimsel kazanç için gücünü arttırmayı da istemesi çok önemlidir. Tabii ki, bu örgün eğitime yapılan saldırıların bir sonucu olarak, “dış dünya”da kiler, eğitmenleri ve okul sınıflarında eğitimin (algılanan) eğitim şeklini atmak için genellikle hızlıdır. Bu çığır açıcı bakış açısı, eğitim alanını bir devrim için zorunlu kılan, sistemin ve uygulamaların radikal bir şekilde dönüştürülmesini sağlayan bir montaj diyaloğu haline geldi. Eğitimin, dönüştürücü dünyamıza uyum sağlama ve değiştirme ihtiyacı olan diğer sektörlerden farklı olmadığı açık olsa da, şu anda çok sayıda eğitimcinin halihazırda mükemmel öğretim uygulamalarını uyguladığı ve ustaca dinamik öğrenme ortamları yaratabildiği açıktır.

Teknolojileri tanımak

Saldırı yapan eğitmenlerin mevcut uygulamaları mevcut en iyi uygulamaların onaylanmaması ile birleştiğinde, eğitim sektörünün büyümesini engeller. Ellerinde usta olan ve şu anda bir dizi istisnai öğretim stratejisi uygulayan sayısız eğitimciler var. Bu stratejiler üzerine lauding ve inşa etme, söz konusu bölünmeyi ortadan kaldırmak için eğitim sektöründeki etkin büyüme açısından kritik öneme sahiptir. Eğitim uygulamalarında ve eğitim yaklaşımlarında bir evrimi savunuruz, bu da sadece dünyanın dışındaki okulun süreçleri ve operasyonlarıyla uyumlu değil, aynı zamanda bu yeni süreçlerin ve teknolojilerin ortaya çıkan gücünü ve potansiyelini de kaldıracaktır. Teknoloji-öğretim ilişkisinin bu sonuna katılmak, biliş ve öğretim için en etkili olan gelişmekte olan teknolojileri şekillendirmeye yardımcı olmanın ek yararına sahiptir.

Dijital Oyunların Etkisi

Neden dijital oyun, simülasyonlar ve sosyal ağlar? Basitçe söylemek gerekirse, bu teknolojiler, kavramları diğer öğretim yöntemleri ile mümkün olmayan, verimli veya etkili olmayan yeni yollarla iletme yeteneğini bize sağlar. Başka bir deyişle, bu teknolojiler sadece eski şeyleri yeni yollarla öğretmemize yardımcı olmaz – aynı zamanda yeni yollarla yeni şeyler öğretmemize yardımcı olabilirler. Aşağıda bu teknolojilerin kısa bir açıklamasını sunuyoruz; her biri için popüler eğitimsel ve eğitimsel olmayan örnekler ve araştırmacıların ve uygulayıcıların öğretme ve öğrenme üzerindeki potansiyelleri ve etkileri hakkında ne buldukları. Dijital Oyun Dijital oyunlar, bilgisayarınızın Solitaire veya Nintendo’nun Super Mario Bros’larından çok daha fazlasını içerir. Son on yılda, dijital oyun türleri çok sayıda platform ve tasarım içerecek şekilde patladı. Bilgisayar oyunları, oyun konsolu veya avuç içi tabanlı dijital oyunlar, kurallar, hedefler ve amaçlar, çıktılar ve geri bildirimler, çatışma / rekabet / meydan okuma / muhalefet, etkileşim ve hikaye temsili  veya daha fazlası ile karakterize edilir. “Oyuncuların eğlenceli olarak algıladığı amaca yönelik, amaca yönelik, kural tabanlı etkinlik”. Bunlar iki temel unsurla ayırt edilir:  etkileşimli bir sanal oyun ortamı ve oyuncunun bir tür muhalefet karşısında mücadelesi. Oyun kültürümüzde zaten yaygın bir faaliyettir – 45 milyondan fazla evde video oyun konsolları bulunmaktadır. 350 milyondan fazla insan video oyunları oynar. Belirli bir haftada, ortalama sekizinci sınıf çocuğu yaklaşık 23 saat boyunca video oyunları oynayacakken, ortalama kız 12 yaşında oynayacak – bu da televizyon seyretmekten daha fazla zaman alacak. Bu nedenle, bu teknolojilerin öğrenim için kullanılmasının en belirgin yararlarından biri, öğrencilerin bu arayüzlere ve etkileşime girme ve bunları kullanmanın “diline” çoktan aşina olmalarıdır. Hem sınıf içinde hem de dışında, güçlü oyun modellerinin güçlü bazı örnekleri ortaya çıktı. Bazıları eğitim ortamında biraz kullanılmış, diğerleri ise pop kültüründe popülerlik kazanmıştır. Her ikisinin de bazı örneklerini açıklıyoruz.

Bir önceki yazımız olan Eski Teknolojide ki Gelişmeler Nedir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap