İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İŞ
  3. Sözleşmeli Öğretmen Ataması – Sözleşmeli Öğretmen Maaşları

Sözleşmeli Öğretmen Ataması – Sözleşmeli Öğretmen Maaşları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bugün itibariyle 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasını gerçekleştirmiş oldu. Peki ataması meydana getirilen 20 bin sözleşmeli öğretmenin maaşları ne kadar? İşte sözleşmeli öğretmen maaşları

Sözleşmeli Öğretmen Ataması

MEB geçtiğimiz günlerde kamuoyuna yapmış olduğu duyuruda 20 bin öğretmen ataması yapılacağını aktarmıştı. Meydana getirilen duyurunun peşinden 20 bin öğretmen atamasının azca olduğu, 20 bin ek atama daha yapılması gerektiği adaylar tarafınca toplumsal medya paylaşımlarına yansıtıldı. Hala 20 bin ek atama talepleri bulunan öğretmenlerin, MEB tarafınca gelecek bir duyuruya gereksinimleri olduğu, eğitimin ömğretmen ihtiyacına yer verilerek aktarılmaya çalışılıyor. Toplumsal medya platformlarında fazlaca sayıda sesini duyurmaya çalışan öğretmenin yanı sıra, müracaat süreçleri geride kalan 20 bin öğretmen atamalarına yönelik duyuru da bugün itibariyle gerçekleştirildi. Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB) Bakan Ziya Selçuk’ un katılımlarıyla Şura Salonunda meydana gelen kura çekimiyle 20 bin öğretmen atamasını gerçekleştirmiş oldu.

Sözleşmeli Öğretmen Ataması

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push();

MEB tarafınca meydana getirilen açıklamada mevcut öğretmen ihtiyacının 117 bin olduğu aktarılmış ve kamuoyuna bilgilendirme gerçekleştirmişti. Öğretmen adayları hala toplumsal medya platformlarında seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

Sözleşmeli Öğretmen Maaşları

20 bin öğretmen atamasının gerçekleştirilmesinin peşinden, öğretmen adaylarının bazıları sözleşmeli öğretmen maaşları ne kadar şeklinde sorular yöneltmeye başladılar. Dört gözle beklenen konulardan olan sözleşmeli öğretmenliğin maaşlarına yönelik şuanki durumu aktaracak olursak; Ocak ayı itibariyle gelen zamlarla beraber 3.822 TL maaş alacaklar. Uygulanacak SGK kesintileriyle beraber ek ders ücretleri ise 12.63 TL olarak ödenecektir.  Bu bağlamda öğretmenler 3.792 TL net maaş alacaklardır.

Bir önceki yazımız olan Emeklilere Promosyon Gelişmesi ! Emekli Promosyon 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap