İlginizi Çekebilir
3D Gözlük Tercihi
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Sitrin (Citrine) Taşının Faydaları

Sitrin (Citrine) Taşının Faydaları

Sitrin (Citrine) Taşının Faydaları

Sitrin (Citrine) Taşının Yararları


Sitrin (Citrine)  taşının insan vücudu ve çevre için ne gibi faydaları ve yararları bulunmaktadır? Eğer bunun gibi soruları merak ediyor iseniz yazımızı okumalısınız!


Rengi sarıdan açık kahveye doğru giden sitrin, birçok hastalığın iyileştirilmesinde kullanılmaktadır. Tedavi edici enerjisi vardır. Kendine itimatı sağlamlaştırır, insanoğlunun kendine zarar verici eğilimlerini yok eder, kişinin kendisini iyi hissetmesini sağlar. Sitrin masaj yağlarını etkinleştirmek için de kullanılmaktadır. Bu taş yağa enerji vererek, dolaşımı hızlandırır ve deriye daha iyi nüfuz etmesini sağlar.

Sitrini ucu aşağı gelecek şekilde boynunuzda taşımanız halinde bu size itimat ve evrensel güç verir. Bir öteki adı da Tüccar Taşı olan Sitrini, bazı inanan kişiler kasalarına koyarlar.

Sitrin’in  onların parasal güçlerini arttırdıklarına inanırlar. Bazı kişilerde onun talihsiz bir taş olduğu fikrindedir ve her ne olursa olsun ona el sürmemeye çalışırlar.

Sitrin genel anlamda kendisinden oldukca daha kıymetli bir taş olan topaz ile karıştırılır. Hatta kimi zaman sitrin adı topazın bir başka adı olarak hatalı bir halde kullanılır. Bunun sebebi topazın turuncu yada sarımsı türlerinin renk olarak sitrine benzemesidir.

Sitrin Taşının malum yararları ;

  • Sitrin de Ametist benzer biçimde, bir ortamdaki istenmeyen enerjilerin engellenmesi için kullanılabilir.
  • Sitrin başarı getirici olduğuna inanılan bir taştır.
  • Kendisini taşıyan kişiye sevinç ve mutluluk duyguları verir.
  • Kişinin depresyona yol açan duygularından kurtulmasına yardım eder. Kendine güvenme duygusunu sağlamlaştırır ve sinirlilik durumlarında rahatlatıcı ve itimat vericidir.
  • Negatif enerjiyi yok eder. Sadece kuvars kristali benzer biçimde negatif enerjiyi bünyesinde toplamaz. Bu yüzden negatif enerjilerden arındırma işlemine de oldukca fazla gereksinim duymaz.
  • Zihinsel berraklığı artırır.
  • Böbrek, kolon, ciğerler, sindirim organları ve kalp için yararlı olduğuna inanılmaktadır.

Sertlik Derecesi : 7

Çakralar : Alt karın, Güneş sinirağı

 

Bir önceki yazımız olan Oniks (Onyx) Taşı Faydaları başlıklı makalemizde Oniks (Onyx), Oniks (Onyx) Taşı ve Oniks (Onyx) Taşı Faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap