İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İŞ
  3. Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Banka sicili bozuk olan kişilere, şu demek oluyor ki kredi puanı düşük olan kişilere kredi veren bankalar hangileri, hangi banka ne kadar kredi veriyor? Dört gözle beklenen tüm soruların yanıtları haberimizde…

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Ekonomik problemlerden dolayı çoğumuz bazen bankalardan kredi çekmek ya da kredi kartından asla istemediğimiz o harcamaları yapmak zorunda kalıyoruz. Öyleki ki bu harcamaların da mecburi gereksinimler sebebiyle başka çaremiz kalmamışsa önüne geçemiyoruz ve kredileri arka arkaya alıyor, kredi kartlarımızı adeta patlatıyoruz. Halk tabirindeki ifadesiyle kredi kartlarını patlatmak, şu demek oluyor ki asla limit bırakmamak ve ödeyemeyecek duruma gelmek, asla istemediğimiz sadece bazen karşı karşıya kalabildiğimiz bir durum. Bu durumdan kaynaklı da alınan kredilerden yada yanlış kullanılan kredi kartları sebebiyle, bankadaki sicilimiz bozulabiliyor. Bu sicil, bankalardan yeni kredi çekmeye çalışırken ya da kredi kartı almaya çalışırken karşımıza çıkabiliyor.

Banka sicili nasıl bozulur?

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push();

Banka sicili, aslına bakarsak birçok şahıs tarafınca da malum kredibilite puanı şu demek oluyor ki öteki bir deyişle kredi notu olarak aktarılabilir. Kredi notu, bir kişinin bankalar sisteminde kayıtlı ticari faaliyetlerinin kayıt altına alınmasıyla oluşuyor. Siz bir şahıs de olsanır, şirkette olsanız faaliyetleriniz ticari faaliyetler olarak düşünülür ve içinde para akışı geçen işlerinizin tamamı kayıt altına alınarak değişik puanlama sistemleriyle puanlanır. Bu puanlamalara negatif yönde tesir eden şeylerden iki tanesi de kredilerin zamanında ödenmemesi, kredi kartı borçlarının vaktinde yatırılmaması ya da yapılandırma sürecine gidilmesidir. Kişinin kredi notu bu hareketlerden etkilenerek, kredi çekemeyecek yada kredi kartı alamayacak düzeye gerileyebilir.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi

Kredi notu nasıl yükseltilir , sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hangileridir? Kredi veren bankalara nereden ulaşılır? İşte tüm detaylar

Kredi notunuzu yükseltmek için sorun yaşadığınız bankadaki hesabınıza yada kredi kartınıza nakit para girdisi sağlayın. Faturalarınızı tertipli olarak bahsi geçen bankadan ödeyin, içeride kesinlikle fazla bakiye bulundurun. Otomatik ödeme talimatları verin ya da yüklü miktarlarda para giriş çıkışları yapın. Kredi notunuzun vakit içinde yükseleceğinden güvenilir olabilirsiniz. Ek olarak alabildiğiniz ufak kredi miktarlarını alıp, kısa sürede ödeyerek de bu işlemi daha sıhhatli kılabilirsiniz. Bu aşamada sicili bozuk vatandaşlara kredi veren bankalar ise hemen hemen fazlaca müşterisi bulunmayan, alan kişi edinmeye çalışan ufak bankalardır. Büyük bankalar yerine ufak bankalarla görüşerek, hem onlara yeni bir alan kişi kazandırabilir, hem de kredinizi çekebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Az Sermaye İle Yapılabilecek Karlı İş Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap