İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Siber Güvenlik Teknolojileri

Siber Güvenlik Teknolojileri

Siber Güvenlik Teknolojileri

Siber güvenlik teknolojileri; İnternete yönelik tehditler sürekli değişiyor. Sonuç olarak, siber güvenlik, federal hükümetin ayak uydurması gereken en zorlu alanlardan biridir. Ülkenin mevcut ve gelecekteki kritik altyapısının ve internetin güvenliğini ve esnekliğini artırmak için yeni nesil siber güvenlik teknolojileri gereklidir. İç Güvenlik (DHS) Bilim ve Teknoloji Direktörlüğü (S & T) Anavatan Güvenliği İleri Araştırma Projeleri Ajansı (HSARPA) Bölümü’nde, Siber Güvenlik Bölümü (CSD), ileri siber güvenlik ve bilginin araştırma, geliştirme, test, değerlendirme ve geçişini sağlar ve destekler. güvence teknolojileri. Bu kapsamlı yaklaşım, Şubat 2016’da açıklanan Federal Siber Güvenlik Araştırma ve Geliştirme Stratejik Planı, Kasım 2015’te yayınlanan Ulusal Kritik Altyapı Güvenliği ve Esneklik Araştırma ve Geliştirme Planı ve Haziran 2016’da açıklanan Ulusal Gizlilik Araştırma Stratejisi dahil olmak üzere birçok federal stratejik plan ile uyumlu hale getirilmiştir. altyapı sahipleri tarafından siber güvenlik önlemlerinin kabul edilmesine yönelik teşvikler, ticari ağ operatörlerinin saldırıları önleme ve siber riskleri azaltmak için suç davranışlarını anlama konusundaki itibarları;

Siber Güvenlik Ekibi Oluşturmak

Yürütme ve sürdürme ilkelerini detaylandıran bir rehber kitap geliştirmek; İçeriden öğrenilen tehditleri tespit etmek ve hafifletmek için yaklaşımlar geliştirmek; sınırlı veya hiç eğitim almamış bilgi teknolojisi sahipleri ve operatörleri tarafından uygulanabilecek sezgisel güvenlik çözümleri geliştirmek; ve kuruluşların ağlarının güvenlik duruşunu daha iyi ölçmelerine ve ölçmelerine yardımcı olmak ve tehditlere ve maliyetlere dayalı uygun yükseltmeleri üstlenmelerine yardımcı olmak için karar yardımcıları geliştirmek. Açık Kaynak Teknolojileri – Ulusal siber güvenlik hedeflerini desteklemek için sürdürülebilir yaklaşımlar sağlayan açık güvenlik yöntemleri, modeller ve teknolojiler hakkında farkındalık yaratmak.

Yazılım Güvenliği

 Yazılımı analiz etmek, yazılımdaki dahili hataları ve güvenlik açıklarını ele almak için araçlar, teknikler ve ortamlar geliştirmek; güvenlik tehditlerine yönelik yazılım sistemlerini ve uygulamalarını izlemek ve analiz etmek için kullanıcı sistemi oluşturmak; kapsamı geliştirmek ve yazılım geliştirme ve teslim süreçlerine sorunsuz bir şekilde entegre etmek için statik analiz araçlarının yeteneklerini modernize etmek ve ilerletmek; kritik altyapı (enerji, ulaştırma, telekomünikasyon, bankacılık ve finans ve diğer sektörler) ile ilişkili yazılım güvenliğini iyileştirmek.

Ağ Sistemleri Güvenliği

Bulut bilişimin güvenlik etkilerini azaltmak için teknolojiler geliştirmek; yeni ve güncel dağıtılmış hizmet reddi saldırı türlerini hafifletmek için yapı teknolojileri; Kurumların güvenlik duruşlarını daha iyi ölçebilmelerine ve ölçebilmelerine ve kullanıcıların tehditlere ve maliyetlere dayalı bilinçli kararlar almalarına yardımcı olacak karar destek ve teknikler geliştirmek; Dünyanın dört bir yanındaki ağ trafiği bilgilerinin toplanmasını iyileştirmek için NMS projesinin başlatılması, kritik altyapı sahiplerinin ve operatörlerinin sistemlerinde siber saldırıların etkilerini tahmin etmelerini ve tanımlayabilen ve uyarılabilen teknolojiler oluşturmalarını sağlamak için saldırı modellemesinde araştırma yapmak. Bir saldırı olduğunda sistem yöneticileri; İnternet’in ana yönlendirme protokolünün güvenliğini arttırmak için iletişim, kurumlar arasındaki hedeflenen yolu izler; Saldırı yüzeylerini sürekli olarak değiştiren yeteneklerin geliştirilmesi ve sistemlerin bir siber saldırı ortaya çıkması halinde çalışmaya devam etmesini sağlayan teknolojiler.

Bir önceki yazımız olan Teknolojilerin Arasında ki Farklar Nedir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap