İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Şarj Kablosu Şarj Süresini Etkiler mi?

Şarj Kablosu Şarj Süresini Etkiler mi?

Şarj Kablosu Şarj Süresini Etkiler mi?

Şarj Kablosu Şarj Süresini Etkiler mi?


Orjinal olmayan veya yan sanayi olarak adlandırılan şarj kabloları akıllı cihazlarınızın şarj süresini etkiler mi? Cevabı yazımızda!


İnternet dahil bir çok satış yerlerinde 1 tl den 1000 tl ye kadar şarj kabloları bulmak mümkün. Bazı şarj kabloları sadece şarj etmek için tasarlanmıştır ve içlerinde veri transferi için kullanılan diğer iki kablo konulmaz sadece içlerinde iki adet kablo bulunur. Eğer böyle bir şarj kablosu aldı iseniz o kablo ile akıllı cihazdan herhangi bir şekilde veri transferi yapmak zor olacaktır. Bir diğer sorun ise ucuz kablolarda kullanılan kablo kalitesi oldukça düşük olduğundan kolaylık ile kopma, yırtılma, temassızlık vb. olaylar yaşanmaktadır.

Ucuz ve kalitesiz kablolar aynı zamanda şarj edilebilen cihazların şarj sürelerini oldukça fazla zorlar ve uzun zamanda cihazların şarj olmasını sağlar ki bunu kimse istemez. Bu sorunların arkasına geçmek için kaliteli ve marka adı altında satılan orjinal şarj aletleri ve kablolarını almak sizler ve bizler için faydalı olacaktır.

 

Markasız veya ucuz fiyatlara satılan şarj kabloları eğer veri transferi yapıyor ise bu veri transfer hızınızı oldukça fazla uzamasını sağlayabilir. Bu sebeplerden dolayı markasız USB kabloları her açıdan hem cihazlara hemde cebinize oldukça fazla miktarda sorunları ola bilir. Sorunlarını hemen göstermese de kullanıma bağlı ilerleyen zamanlarda mutlaka sizlere maddi sorun açacaktır. Bu yüzden biraz daha bütçeyi açıp kaliteli bir USB kablosu alıp birde telefonunuzun yanında verilen USB veya şarj kablolarını daha dikkatli kullanıp bozmamaya çalışmak daha fayda sağlayabilir.

Bir önceki yazımız olan Yağmurlu Havada Neden Elektrikli Eşyalar Yanar başlıklı makalemizde Elektrik, Elektrik akımı ve Yağmur yağdığında priz çekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap