İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel Bilgiler
  3. Saç Dökülmesi Nasıl Engellenir?

Saç Dökülmesi Nasıl Engellenir?

Saç Dökülmesi Nasıl Engellenir?

Saç Dökülmesi Nasıl Engellenir ?

 Eğer saçlarınız oldukça uzun süredir dökülüyor ve bunun farkındaysanız ne olursa olsun doktora gitmelisiniz. İlk ilk olarak 1. aşama akrabalarınızda saç dökülmesi var mı diye araştırmalısınız. Eğer genetik ise şu demek oluyor ki İRSİ ise dökülmeyi önleyemezsiniz yalnız geciktirebilirsiniz.

Saç Dökülmesi Nasıl Engellenir ?

Saç dökülmesini engellemek için çeşitli saç serumları bulunmakta fakat saç serumlarını devamlı kullanmak gerekiyor ve birazcık pahalıya gelebiliyor fakat en önce sıhhat, bu yüzden durumunuz müsaitse saç serumlarını kullanabilirsiniz.

Saç Dökülmesi Nasıl Engellenir ?

Saç dökülmesine alternatif bir ilaç olan Bemiks Ampul kullanabilirsiniz. Yazımızın devamında Bemiks Ampul ilacının iyi mi kullanılacağını anlatmış olacağız. Bemiks ampul ilacının görsel alttadır. Bemiks Ampul ilacının averaj fiyatı 5 TL ile 6 TL Içinde değişebilmektedir. Tüm eczanelerde bulabilirsiniz. 1 Kutusunda 5 Ampul bulunmaktadır.

Bemiks Ampul Nasıl Kullanılır ?

Bemiks ampul tek olarak kullanmayınız. Saç dökülmesine karşı formülü bulunan açılmamış bir şişe şampuanı açıyoruz, Açtığımız şampuanın oldukca azını bir kaba boşaltıyoruz. Artık şampuan şişemize bemiks ampul ilacını boşaltabiliriz. 5 Ampul’u şampuan şişemizin içine ekliyoruz ve bir çubuk yardımıyla karıştırıyoruz. 2-3 dakika kadar karıştırdıktan sonrasında şişemizi kapatıp 2-3 dakika kadar çalkalıyoruz ve 8 saat şişemiz kapalı olacak şekilde dinlenmeye bırakıyoruz bu işlem ilacımızın eşit oranda dağılmasını sağlar.

Saç Dökülmesi Nasıl Engellenir ?

8 saat bekledikten sonrasında, Bemiks Ampul İlaçlı Şampuanımızı Artık Kullanabiliriz. Hazırlamış olduğumuz şampuanı 1 haftada 5 kez kullanacağız. İlacımız tesirini göstermesi için tertipli olarak 1 ay kullanılması gerekiyor. 3. haftadan itibaren saçlarınızın daha kuvvetli bulunduğunu görmüş olacaksınız. Bu şampuan karışımını 3 ay tertipli olarak kullandığınız taktirde Saçlarınız eskisinden daha kuvvetli ve gür olacaktır. Ek olarak saç dökülmeleri de azalacaktır

Saç Dökülmesi Nasıl Engellenir ?

 

Bir önceki yazımız olan Trabzon da ki Uçak Kazasının Sebebi Telefon mu? başlıklı makalemizde Trabzon da Meydana Gelen Uçak Kazasının Sebebi Telefon mu? ve Trabzon daki Uçak Kazasının Sebebi Telefon mu? hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap