İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Rutil Kuvars Taşının Faydaları

Rutil Kuvars Taşının Faydaları

Rutil Kuvars Taşının Faydaları

Rutil Kuvars Taşının Yararları


Rutil Kuvars  taşının insan vücudu ve çevre için ne benzer biçimde yararları ve yararları bulunmaktadır? Eğer bunun benzer biçimde soruları merak ediyor iseniz yazımızı okumalısınız!


Rutil kuvars (Rutile kuvars), her türlü enerji için etkili bir bütünleştiricidir. Melek saçı olarak ta malum bu kıymetli taşın enerjisi yüksektir. Yoğun iyileştirme gücüne haizdir. Rutil kuvars, renksiz yada kızıl kahve renkte olabiliyor. Fakat onu öne çıkaran içindeki kızılımtrak ya da siyah iplik görünümündeki çizgilerdir.

Kolay bulunan rutil kuvars’ın kullanımı da yaygındır. Yer küre üstünde derhal her yerde çıkarılmaktadır. Böylesi güzel ve yüksek enerjili bir taşın bukadar bolca olması bizim için büyük talih.

Rutil Kuvars (Melek Saçı) Taşının Yararları

Ruhsal olarak kozmik ışığın muhteşem bir dengesine haizdir.Ruh için aydınlatıcıdır ve ruhsal bünyeyi teşvik eder. Astral seyahat taşı olan bu taş, aurayı temizler ve enerji verir. Öteki kuvarslarda olduğu benzer biçimde negatif enerjiyi çekme yetisi vardır. Ruhsal gelişmenin önünü kesen olumsuzlukları atlatmada destek verir. Geçmişe olan takıntıyı azaltır. Aşka, yaşama sevincine tesir eden bir taştır. Cinsel gücün sembolüdür. Güneş ışığını bünyesinde biriktirerek anti depresan tesiri yayar.

Rutil kuvars, kronik hastalıklar ve kısırlık üstünde de etkili bir taştır. Aşırı bitkinlik ve bitkinlik hisseden, enerji eksikliği olan kişilere birebir enerji veren bir taştır. Solunum yolu hastalıklarına, troid hastalıklarına pozitif yönde tesiri vardır. Vücuttaki parazitleri uzaklaştırır. Hücre yenilenmesini destek sunar. Rutil kuvars, troid için kullanılacaksa boyuna,enerji için kullanılacaksa karın boşluğuna, denge için kulaklara temas ettirilmelidir.

Korkuları, fobileri, ruhsal sorunları çözer ve bir nevi anti depresan özelliği taşır.

Bir önceki yazımız olan Titanyum Kuvars Taşının Faydaları başlıklı makalemizde Titanyum Kuvars, Titanyum Kuvars Taşı ve Titanyum Kuvars Taşının Yararları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap