İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyunlar
  3. PUBG Neden Bu Kadar Popüler ?

PUBG Neden Bu Kadar Popüler ?

PUBG Neden Bu Kadar Popüler ?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), Kore yayıncısı Bluehole’un bir yan kuruluşu olan PUBG Corporation tarafınca geliştirilen oldukca oyunculu bir çevrimiçi battle royale oyunudur. PUBG’nin bir türden biri bulunduğunu söyleyemeyiz bu sebeple bu battle royale tarzına dayanan oldukca fazla oyun var. PUBG’ın tasarımcısı Brendan Greene, ilhamını Japon filmi “Battle Royale” filminden aldığını söylüyor. Bu oyundaki benzerliklerden bazıları “The Hunger Games” ve “H1Z1: Kill Kralı”, “DayZ” vb. Sadece, orada bir sürü oyun, film ve öykü olduğundan, bir çok şey doymuş. Şimdi, şu anda mühim olan, seyircilere iyi mi sunulduğudur ve onlarla bağlantı kurabilmeleri. Bu, bu oyun çağındaki başarı oranını belirler. Bazıları muhteşem. İyi bir oyuncu olmak için PUBG Spray nasıl atılır başlıklı rehberimizi mutlaka inceleyin.

PUBG, Steam’de en fazla oyuncuya haiz olmayan bir Vana oyunudur. CS: GO (Counter Strike: Global Offensive) ve bir Indie Studio tarafınca Steam’de en oldukca puan alan oyunlar olan Dota 2’yi aşmak düzgüsel bir durum değildir. Fakat PUBG bunu mümkün kıldı. Bizlere “Hiçbir şey olanaksız” ve bunu yazarken satılan 5 milyondan fazla kopyaya haiz olmamızı öğretti. Hala erken erişimde iken büyük bir başarıya ulaştı.

PUBG Neden Bu Kadar Popüler ?
PUBG Neden Bu Kadar Popüler ?

Yanınızda 100 oyuncu olacak. Uçağa bineceksin ve bir adaya bırakılmalısın. Ve aşağıda oynayacağınız harita. Zihnim yavaş yavaş aynı mekaniğin üstünde çalışan Açlık Oyunlarına doğru sürüklenir.

Uçaktan aşağı doğru paraşüt ettikten sonrasında, bir şeyleri yağmalamak zorundasınız bu sebeple elinizde hiçbir şeyiniz olmayacaktır. Haritanın köşesinde insanoğlu var ve tanışmıyorlarsa problem olabilir. Bu durumdan kaçınmak için, birkaç dakika sonrasında bir daire ortaya çıkar ve çemberin içinde olmanız gerekir ve zamana bağlı olarak azalmaya adım atar. Çemberin dışındaysanız, sağlığınızı kaybedersiniz. Böylece buradaki temel amacınız, ayakta duran son adam olmaktır. Yalnız, ikili ve ekip oynayabilirsiniz. Optimizasyonları oldukca iyi değil. Ümit ederim bunu gelecekte düzelteceklerdir.

PUBG Nasıl Popüler Oldu ?

Satışları 100’den 100.000’e terfi etti. Sonrasında yarım milyon ve artmaya devam etti. Sonrasında 990.000’e ulaştılar. Ve bundan sonrasında, bir milyon oyuncuya buharla ulaştılar. Ansızın, bir milyondan fazla oyuncuya ulaştığında sunucuları çöktü. Sunucuları yalnız bir milyon oyuncuyla baş edebilirdi. Zavallı dostlar. Bu oyunu kim öğretti bu popüler olabilir? Oyunun tasarımcısı bile bunu düşünmedi. Sunucularını yalnız bir milyon kullanıcıyla ele geçirerek para kazanmaya çalıştılar, böylece şeker alabilirler. Fakat şimdi, Mukaddes Bok! Bu, kullananların daha negatif yorumlar verdi.

Fakat bir halde sunucuları onarmayı başardılar ve şimdi daha çok oyuncuyla başa çıkabilir ve bunu yönetiyorlar. Bu yüzden endişelenme. Oynattığınızda sunucular çökmez. Bunu yapmayı planlıyorsanız satın alabilirsiniz. Her şey tamam! Fakat oyun hakkında hata alıyorsanız mutlaka şu rehbere göz atın: PUBG Güncelleme hatası çözümü 

PUBG Neden Bu Kadar Popüler ?

DUO ve SQUAD Oyun Modları ile Oyun Daha Eğlenceli!

Oyuna geri dönmeme yol açan şey, PUBG’nin bir Squad yada Duo üyeleri içinde iyi mi devamlı kontakt gerektirdiğidir. Düşen ekip dostlarını canlandırmanın avantajından yararlanarak, 4v4 yada 1v4’te son karşılaşmanın farkına varabilmek için en iyi stratejidir. Bir Duo ve Kadroda her oynadığımda, mevcut durum hakkında devamlı görüşmeler yapıyorum. Bir sonraki güvenli bölgeye, envanter kontrolüne, bir sonraki en iyi harekete, ateş edilen atış yönüne, düşmanların pozisyonuna vb. Geçmemiz gerektiğinde, güvenli bölgenin konumu olabilir.

Daha fazla Steam ve Oyun rehberi için mutlaka şu sitenin içeriklerine göz atın: https://steamrehber.net/

Bir önceki yazımız olan Black Desert Online Kutlamalara Devam Ediyor! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap