İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyunlar
  3. PUBG Hilecileri Tutuklandı

PUBG Hilecileri Tutuklandı

PUBG Hilecileri Tutuklandı

PUBG Hilecileri Tutuklandı

Dünya’nın en büyük oyun sektörü şirketleri içinde yer edinen Tencent, geçtiğimiz günlerde PUBG  ile anlaşma yaptı, PUBG isimli oyunu Çin’de yayınlama haklarını satın almıştı. Şirket, Çinli oyuncuları hususi bir yere hemen hemen çekmiş değil, sadece bu süreçte Çinli oyuncuların yapmış olduğu hataları tespit etmeye ve düzelmeye başlamış durumda. Tencent şirketi , Çin’de PUBG oyununda hile yapan ve hile üreticisi oyuncuları tutuklattı. 120 Çin vatandaşı oyuncunun PUBG’de hile yapmış olduğu ve hile üretmesi dolayısıyla tutuklandığını belirten Tencent şirketi , bu sayede diğer hile üreticilerine ve hile kullanan oyunculara da korku vermeye başladı.

pubg hile

Dünya üstünde ki PUBG hilecilerinin %99’luk kısmını oluşturduğu kabul edilen Çin devleti, bu mevzuda oldukça sert kurallar getirmesine karşılık ülkede hile kullanımı ve üretim vakası uyuşturucu benzer biçimde kaçakçılık gibi bir çeteye dönüştü. Oyunda kendilerini gizlemeye gerek duymayan Çinli hileciler ve hile üreticileri, isimlerinin başına QQ kelimelerini  belirterek PUBG isimli oyunda  hile kullanıp kazandıkları başarıları öteki oyunculara kanıtlıyorlar.

2018 Steam En Popüler Oyunlar

Bu Oyun hesaplarını göstererek hilenin çalıştığını gösteren hile üreticisinin satıcıları, tek bir hile lisansını 15 dolar benzer biçimde bir tutara satarak para kazanıyorlar. Tencent, Çinli oyuncuları hususi bir yere toplamadan ilkin, bu şekilde hile icra eden insanları tutuklatıyorlar. PUBG’de çok yüksek sayıda hile olmasına karşın, PUBG’nin bu aşamada kimsenin gözünün yaşına bakmadığını ve kimseye acıması olmadığını görüyoruz. Ümit ederim yakın gelecekte daha hilesiz PUBG oyunları görebiliriz.

pubg hile

Bir önceki yazımız olan 2018 Steam En Popüler Oyunlar başlıklı makalemizde 2018 popüler oyunlar, 2018 steam en popüler oyunlar ve Steam 2018 Popüler oyunlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap