1. Ana Sayfa
  2. İŞ
  3. PTT Memur Alımı Açıklaması

PTT Memur Alımı Açıklaması

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik tarafınca meydana getirilen açıklamada, 2023 yılına kadar PTT personel sayısının 100 bine çıkarılmasının hedeflendiğine yer verildi… PTT işyar alımı uzunca sürelerdir bekleniyordu

PTT Memur Alımı

PTT bünyesine yapılacak işyar alımları, uzunca sürelerdir adaylar tarafınca çoğunlukla sorulan ilanlar içinde içeriyor. Meydana getirilen açıklamaların arkasından, PTT iştiraki PTTPaL tarafınca yapılması planlanan ptt memur alımlarının da iptal edilmesiyle birlikte bu alımlar daha çok sorulur oldu. PTTPaL personel alımını ertelediğini duyururarak, mevcut planlamaların daha sıhhatli şekilde yapılmasının arkasından yeniden ilana çıkacağını belirtmiş, kurumun hedeflerine yetişmesi ve süreçlerin çözümleme edilmesi kapsamında ilanın ileri bir tarihe ertelendiğine yer verilmişti.

PTTPaL ilanının arkasından, PTT işletmelerine alımlar yapılmıştı

PTTPaL ilanını ileri tarihe erteledi sadece, PTT bünyesindeki öteki şirketlere personel alımları yapılmış oldu. PTTeM ve PTTCELL personel alım ilanları yayımlayarak, belirtilen kadrolarda istihdamları gerçekleştirmiş oldu. Sadece hemen hemen PTT Genel Müdürlüğü bünyesine yönelik memur alım ilanları yayımlanmamıştı.

PTT Memur Alımı Açıklaması

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push();

Durumun bu şekilde olmasından kaynaklı da gündeme ptt 55 bin işyar alımı olarak yansıyan haberin bilgileri araştırılmaya başlanmış, açıklamalara ulaşılmaya çalışılmıştı. Mevzuyla ilgili PTT genel müdürü Kenan Bozgeyik tarafınca yeni bir izahat yapılmış oldu ve 2023 yılına kadar PTT işyar sayısının 100 bine çıkarılmasının hedeflendiği aktarıldı…

PTT Memur Alımları ne zaman 2019

PTT şuan itibariyle şube sayısını arttırmaya, mobil PTT üniteleri kurmaya, her 20 dk lık mesafede 1 PTT şubesi yapmaya çalışıyor. Bu bağlamda yeni işyar alımları gündeme gelecek, oldukca yakında ilanlara çıkılacağı düşünülmektedir.

Bir önceki yazımız olan Sözleşmeli Öğretmen Ataması - Sözleşmeli Öğretmen Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap