İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. PS4 Alternatif Oyun Kolu

PS4 Alternatif Oyun Kolu

PS4 Alternatif Oyun Kolu

PS4 Alternatif Oyun Kolu


Japon firması Hori, Sony’nin PS4 resmi oyun kolu DualShock 4 un yerini alabilecek olan PlayStation tarafından resmi olarak onaylanmış yeni kablosuz oyun kolu Hori Onyx’i tanıttı.


Uzun zaman PS4 kullanan kullanıcılar artık PS4 için alternatif ve biraz daha tasarımı değişik kollar aramaya başladılar. Bu şikayetlerden etkilenen SONY kullanıcıların bu isteklerini yerine getirdi ve Japon firması Hori’den PS4 uyumlu bir oyun kolu istediler. Hori bu isteği geri çevirmedi ve Hori Onyx’i PS4 kullanıcılarına tanıttı. DualShock 4 oyun kolundan sıkılan kullanıcılar Hori Onyx ile yeni maceralara atılabilirler.

PlayStation  resmi olarak Hori Onyx’i kabul etti ve tam uyumlu olduğu açıklandı. Hori Onyx’in üzerinde DualShock 4 deki gibi herhangi bir led ışık ibaresi bulunmuyor. Sebebi ise oyuncuların direk olarak kol ile ilgilenmekten ayırmak ve oynanılan oyuna daha fazla adapte olmanızı sağlamak amaçlı, her hangi bir ışık Hori Onyx’in üzerinde bulunmuyor. Diğer sebebi ise oyun kolunun şarjının daha çabuk bitmesinin önüne geçmek ve daha az pil gücü ile daha fazla oyun zevki kazanmanıza olanak sağlıyor. Hori Onyx şimdiden oval tasarımı ile oyunların dikkatini çekmiş durumda tabi ki kısa zaman sonrasında yapılan yorumlardan hepsi anlaşılacak.

Hori Onyx’in tasarımı aslında gem Xbox hemde PlayStation oyun kollarından alması her iki tarafı da mutlu ediyor. Kullanılan analog çubukların yerleri aynı  XBOX kontrolcüsün de ki gibi farklı yerlerde olması. Eğer DualShock 4 den Hori Onyx e geçiş yapacak iseniz kısa bir süre yeni kolun farklı tuş dizilimleri olacağından alışma süresini atmanız gerekmektedir. Bu süreyi atlattığınızda kolaylık ile oyunlarınızı belkide daha haz dolu oynayacak ve daha fazla oyun zevki alacaksınız. Hori Onyx’in şuan olarak ülkemizde satışı bulunmuyor fakat yakın bir zamanda geleceğini tahmin ediyoruz. Yurt dışındaki satış fiyatı 45 Dolar olarak belirlenmiş ve bizim şuan ki dolar kurumuz ile yaklaşık 145 Türk Lirası  ediyor. Muhtemelen ülkemizde geldiğinde bu fiyata Hori Onyx bulmamız zor olur gibi görüyoruz. Ülkemizde ise 200 Türk Lirası veya yakın bir fiyata satılmasını bekliyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Xiaomi Mi Max 3 Özellikleri başlıklı makalemizde xiaomi mi max, xiaomi mi max 3 ve xiaomi mi max 3 fiyat hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap