1. Ana Sayfa
  2. İŞ
  3. POMEM KPSS ve Yaş Şartı Teklifi

POMEM KPSS ve Yaş Şartı Teklifi

Mehmet Celal Fendoğlu polis olmak isteyen binlerce adayın bulunduğunu ve hem yaş şartının hem de KPSS puanının düşürülmesi icap ettiğini savundu. konuşmasında bu sorunlardan bahseden MHP’li milletvekili binlerce gencin polis olmak için hayaller kurduğunu söylemiş oldu.

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu Türkiye Büyük Millet Meclisi genel Kurulu’nda söz aldı. polis olmak isteyen adaylar yakından ilgilenen POMEM ve KPSS şartını düşürülmesini isteyen milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu polis olmak isteyen binlerce adayın bulunduğunu ve hem yaş şartının hem de KPSS puanının düşürülmesi icap ettiğini savundu. konuşmasında bu sorunlardan bahseden MHP’li milletvekili binlerce gencin polis olmak için hayaller kurduğunu söylemiş oldu.

POMEM KPSS ve Yaş Şartı Teklifi

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push();

MHP’li Fendoğlu’nun tam hitabı ile şöyleki; POMEM alımlarında ölçme seçme ve yerleştirme merkezi tarafınca lisans mezunları 2017 ve 2018 yılları için KPSS puan limiti istenirken önlisans mezunları için 70 taban puan isteniyor. bu taban puanları oldukça yüksek olduğuna değinen Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili taban puanlarının aşağıya çekilmesi mevzusunda mecliste bir yasa önerisinde bulunmuş oldu.

Milletvekili KPSS imtihanı lisans mezunları da olduğu benzer biçimde her yıl yapılmasını ve yaş sınırının da 1 Ocak esas alınarak 32 ye çıkarılması mevzusunda bir önerge de bulunmuş oldu MHP’li Fendoğlu’na bakılırsa bu şekilde bir yasak gelirse aradaki eşitsizlik ve mağduriyet tamamen giderilecek.

Bir önceki yazımız olan Bayram İkramiyesi Müjdesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap