İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Pili Çabuk Bitiren Uygulamalar

Pili Çabuk Bitiren Uygulamalar

Pili Çabuk Bitiren Uygulamalar

Pili Çabuk Bitiren Uygulamalar


Şarj ömrünün hemen tükendiğinden şikayetçiyseniz hangi uygulamaların şarjı hızla bitirdiğini de bilmekte yarar var. Bu uygulamaları ne kadar azca kullanırsanız şarj ömrünüz de o oranda artacaktır. İşte şarjı su şeklinde içen o uygulamalar…


Facebook
Akıllı telefonların popüler uygulaması Feysbuk derhal her akıllı telefonda boy gösteriyor. Sadece Feysbuk’un telefonunuzun şarjını yiyen uygulamaların başlangıcında yer aldığınızı biliyor musunuz? Bilhassa yazları gelen güncellemeden sonrasında iPhone’lar başta olmak suretiyle birçok telefonun bataryasını hızla tüketen Feysbuk’ta fotoğraf görüntüledikçe ve video izledikçe hem kotanızı hızla tüketiyor hem de şarjınızı hızla düşürüyorsunuz.

Harita
Bir yeri bulmak istediğimizde başucu rehberimiz olan harita uygulamaları tam bir şarj canavarı. Google Maps yada Apple’ın harita uygulamasında fazlaca kalmanız durumunda şarjınızın gözle görülür bir halde azaldığını farkına varacaksınız.

Kamera
Kamera deyip geçmeyin. Her fotoğraf çektiğinizde yada video çekimi yaptığınızda şarj ömrü bundan fazlasıyla etkileniyor.

Hava Durumu
Arka planda çalışan ve devamlı hava durumunun en güncel halini sunan bu uygulamalar ise devamlı güncellendiğinden ve internetten veri transferinde bulunduğundan pek batarya dostu sayılmaz.

Twitter
Kullananların en sık kullandığı uygulamalardan önde gelen Twitter’da devamlı kullanıcılar twit attığından uygulama sıkça kendini güncelleme ihtiyacı hisseder. Bu da şarj ömrüne yansır.

Instagram
Instagram tamamen fotoğraflardan oluşan bir uygulama. Haliyle Instagram’ı açtıktan sonrasında yüklenen her fotoğraf şarj ömründen hızla götürecek anlamına gelir.

Mobil oyunlar
Akıllı telefonların eğer olmazsa olmazsı mobil oyunlar öteki uygulamalara kıyasla oldukça daha süratli şarj tüketir. Bilhassa şarj seviyeniz düşükse oyunlardan uzak durmanızda sonsuz yarar var.

Bir önceki yazımız olan Yağmurlu Havada Neden Elektrikli Eşyalar Yanar başlıklı makalemizde Elektrik, Elektrik akımı ve Yağmur yağdığında priz çekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap