İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Opal Taşının Faydaları

Opal Taşının Faydaları

Opal Taşının Faydaları

Opal Taşının Yararları


Opal  taşının insan vücudu ve çevre için ne gibi faydaları ve yararları bulunmaktadır? Eğer bunun gibi soruları merak ediyor iseniz yazımızı okumalısınız!


Silis grubuna ilişik olan Opal, bir kuvars çeşididir. Yeraltındaki suların hareket etmesi ve kayalar arasındaki boşluklarda çökelmesi sonucu oluşur.Silis’in hidratlı ve jelatinli tüm çeşitlerini kapsar. Bu sebeple görünümü yağsı ve camsıdır.

Opal, birçok çeşidi olmakla beraber en ünlüsü asil opal’dir. Yanar döner parıltılar oluşturduğundan oldukça kıymetlidir ve mücevher yapımında kullanılır. Opal’in en kalitelileri Meksika’da çıkarılır. Alevli opal, pullu opal, doğu opali şeklinde birçok çeşidi vardır. Meksika’da bulunan türü ticarette ateş opali, ballı opal, alev opali adıyla bilinir; kırmızı, turuncu ve kimi zaman Yeşilimsi sarı renkte olan bu opal, ateş kırmızısı tonlarında parıltılar yapar.

Vücut ısısına bakılırsa renk değiştirebilme özelliği vardır.  Opal taşına halk içinde panzehir taşı, gökkuşağı taşı şeklinde isimlerde verilmektedir. Şifalı olan taşlardan biri olduğuna inanılır.

  • Sevgi, ümit ve şefkat taşıdır.
  • Göz sağlığına iyi geldiği bilinir.
  • Duygular ve akıl mevzusunda bütünlük sağlamış olduğu söylenir.
  • Kişide özgüveni artırır ve fena huylardan koruduğu bilinir.
  • Utangaçlığın azalmasına destek sağlar.

Sertlik derecesi:6
Çakralar: alın, taç

Bir önceki yazımız olan Titanyum Kuvars Taşının Faydaları başlıklı makalemizde Titanyum Kuvars, Titanyum Kuvars Taşı ve Titanyum Kuvars Taşının Yararları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap