İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Omni Diyeti Nedir?

Omni Diyeti Nedir?

Omni Diyeti Nedir?

Omni Rejimi Nedir?


Amerikalı Tana Amen’in “Omni” rejimi, kendi rahatsızlıklarının bir sonucudur. Beslenme uzmanı olan Amen, rejimleri ile hastalıklarından kurtulmuş.


Son yıllarda popüler olan diyetlerden kabul edilen Omni rejimi, Tana Amen’e ilişkin bir rejim programı. Tana Amen, beslenme ve sıhhat uzmanı. Hem de “Omni Rejimi” şeklinde birçok beslenme ve rejim kitabının da yazarı olan Amen’in önerilmiş olduğu bu rejim, sıhhatli zayıflamaya rehberlik ediyor. İşte o rejim!

Omni Rejimi ve Amacı Nedir?

Omni rejimi; beslenme alışkanlıklarına ve naturel olarak hayata bakış açınızı değiştirebilir. Bu rejim yardımıyla 2 haftada 5 ila 6 kiloya kadar kilo verilebilir. Bazı kişiler, bu rejimle 10 ila 15 kilo verebilmektedir. Kilo verirken bağışıklık sisteminizi de güçlendirebiliyorsunuz. Böylece daha enerjik ve sıhhatli bir hayata başlayabiliyorsunuz.

Omni, temel olarak “azca oranda protein, fazlaca oranda bitkisel gıda” tüketme alışkanlıkları kazandırma diyetidir. Yüzde 70 oranında bitkisel yiyecekler, yüzde 30 oranında yüksek kaliteli yağsız protein alarak hem kilo vermeyi hem de hastalıklara karşı bağışıklık sistemini güçlendirmeyi amaçlar.

Omni rejiminin amacı;

insanlara tüketmedikleri yiyecekleri değiştirmeyi yada hayatlarından çıkarmayı öğretmektir. Öteki bir ifadeyle; diyetin temel prensibi, insanlara yanlış yeme alışkanlıkları ve dengesiz yiyecek kültürü yardımıyla hayatlarına aldıkları yiyecekleri yeniden hayatlarından çıkarmayı öğretmektir. Bu yüzden ilk iki hafta mutfaktaki bazı yiyecekleri elemek gerekiyor. Hemen sonra, rejim süresince tüketilebilecek yiyecekler vücuda tanıtılıyor. Bu uygulama ile kişilerin hangi yiyeceklerden negatif etkilendiğini anlamaları da amaçlanmaktadır.

İki haftalık üç aşamadan oluşan Omni rejimi ile 5 ila 6 kilogram vermek hedefleniyor. Rejimle beraber günde 30 dakika spor da yapılması tavsiye ediliyor.

Omni’nin Beslenme Oranları Nedir?

Özgür ve yasaklı besin listelerinden sonrasında Omni rejiminin beslenme oranlarına değinelim! Omni rejiminin temel prensibi, yüzde 70 ila yüzde 30 oranında beslenmektir.

Öteki bir ifadeyle 1 gün içinde tüketilen gıdaların yüzde 70’i bitkisel, yüzde 30’u da protein ağırlıklı olmalıdır. Malum öteki rejimlerde olduğu şeklinde sık beslenmek öneriliyor. Her gün 4 saatte bir protein tüketilmesi gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Yağmurlu Havada Neden Elektrikli Eşyalar Yanar başlıklı makalemizde Elektrik, Elektrik akımı ve Yağmur yağdığında priz çekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap