İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İŞ
  3. Okullara Özel Güvenlik Alımı

Okullara Özel Güvenlik Alımı

İçişleri Bakanı Süleyman Asil yapmış olduğu açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı ile Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı hayata geçirileceği, okul güvenliğinin arttırılacağı ve okullarda 20 bin güvenlik görevlisi alımı yapılacağı müjdesi verildi.

Okulların güvenliği arttırılacak.

İçişleri Bakanlığı, Ulusal Eğitim Bakanlığı ile Aile, Emek verme ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı içinde düzenlenen protokol kapsamında okulların güvenliğinin arttırılması için yeni güvenlik görevlisi alımları yapılacak.

Okullara Özel Güvenlik Alımı

İçişleri Bakanı Süleyman Asil katılmış olduğu bir programda bilhassa okul çevrelerindeki uyuşturucu ile savaşım için kesin olduklarını. Uyuşturucu ile savaşım için bir emek verme yürütüldüğünü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kamu oyu ile paylaşmış olduğu ikinci yüz günlük fiil planında 3 bakanlık arasındaki protokol için polis memurlarına talimatı verdiğini ve kapsamlı bir emek verme yapılacağını belirterek, okul çevrelerinde polis ile jandarma görevlilerinin vazife aldığını belirtti. Ulusal Eğitim Bakanlığının bu kapsamda Cemiyet Yararına Programı ile İŞKUR üstünden güvenlik görevlisi alımları yapılmaya devam edilmiş olduğu açıklandı. Bilinmiş olduğu benzer biçimde geçtiğimiz dönemlerde MEB’e bağlı okullarda temizlik görevlisi, bakım ve onarım işleri benzer biçimde işlerde görevlendirilmek suretiyle oldukca sayıda alım yapılmış oldu.

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push();

Okul çevrenelerinde güvenliği sağlamak için “güvenli eğitim koordinasyon görevlisi’ alımları yapılacak. Ayırca meydana getirilen açıklamalarda 120 saatlik eğitim programlarına katılan adaylar için sertifikalar verilecek. “Meslek mensuplarının yoğun talep sebebiyle, ülkemizin her noktasından ve vakit farkı gözetmeksizin yetişebilmeleri için de programımızı web destekli planladık. Alanında en yetkin eğitmenlerce hazırlanılan programı başarı ile tamamlamaları halinde katılımcılarımıza üniversitemizin sertifikasını veriyoruz.”

Bir önceki yazımız olan POMEM KPSS ve Yaş Şartı Teklifi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap