İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Modem Ping Yapar mı?

Modem Ping Yapar mı?

Modem Ping Yapar mı?

Modem Ping Yapar mı?


Ping değerleriniz eğer yükseklerde ise bu sorunun cevabı modem olabilir. Bu sorundan nasıl kurtula bilirsiniz. Detaylar yazımızda!


Ülkemizde online oyun oynayan oyuncuların en büyük korkusu ping değerinin yüksek olması. Eğer ping değeri yüksek olur ise rakiplerden ping değerine göre gecikme yaşarsınız doğal olarak da oynanan oyundan zevk alamazsınız. Bazen ping sorunları yüzünden oyuncular kontrol edilemez derecede sinir sahibi olurlar hatta bilgisayarlarını tamir edilemeyecek şekilde parçalayıp bozabilirler. Maalesef ping sorunu ile herhangi bir internet sağlayan firmayı aradığınızda sizlere hiç bir şekilde yardım edemeyeceklerdir. Sebebi ise ping sorunun belirli bir çözümü yoktur. Bazen evinize gelen kablo çok eskimiştir, bazen bilgisayarınızda bulunan kötü amaçlı yazılımlar, hatta bazen modeminiz bile ping sorunu yapmaktadır. Eğer modeminize birden fazla cihaz bağlı ise ve bu cihazlardan bir tanesi indirme veya yükleme yapıyor ise bu tüm cihazlarda ping sorunu yapa bilir. Ping kısa olarak açıklayacak olur isek “Ayrılmak istediğiniz birinden siz ayrılırsınız fakat o sizi asla bırakmaz” işte ping de böyle bir sorundur tam bitti derken birden yine başlar ve sizleri delirtmeyi tekrar tekrar başarmaktadır.

Ping sorunlarından bir tanesi modem demiştik peki modemler neden ping yapmaya başlar ve sizler zor durumda bırakır. Fazla ısınan modemler ping yaratabilirler, sebebi ise elektronik devreler sıcaklığı asla sevmezler bu sebep yüzünden ısınan modem eskisi kadar verimli çalışmaz ve sistemler de gecikme sorunu yaratabilirler. Modemlerde ısınma sorunun çözümü için bir önceki yazımız olan modem nasıl soğutulur adlı makalemizi okumalısınız. Eğer bir çözüm yok ise modeminizi değiştirmekten başka bir çözümü maalesef yok. Tabi ki modem değişikliği de ping sorununa çözüm olmaya bilir.

Bir önceki yazımız olan Yağmurlu Havada Neden Elektrikli Eşyalar Yanar başlıklı makalemizde Elektrik, Elektrik akımı ve Yağmur yağdığında priz çekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap