İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. Klon Arduino Zararları

Klon Arduino Zararları

Klon Arduino Zararları

Klon Arduino Zararları


Piyasada çok düşük fiyatlara satılan Klon Arduinolar ne gibi zararları ve ne gibi faydaları vardır? Cevabı yazımızda!


Artık elektronik devre yapmak o kadar basit bir hal aldı ki sadece bir kaç malzeme ile bir çok devre tasarlanıp yapılabiliyor. Yapılan devreler hem eskiden olduğu kadar masraflı ve zor değil kolay ve modüler şekilde olduğundan arıza tespiti veya arıza tamiri de oldukça kolay ve basit yollardan yapılabiliyor. Bozulan parçayı değiştirmek yerine direk olarak parçanın bağlı olduğu modül değiştiriliyor ki ilerleyen zamanlarda başka bir arıza verip tekrar maddi bir sorun açmaması isteniyor. Sıfır hazır kartlar kullanmak artık neredeyse bütün kullanıcıların işine gelir oldu çünkü hiç bir sorun çıkartmadan istenilen devreleri basit yollardan yapmanızı sağlıyor. Tabi ki yapılan devreyi hiç bir elektronik bilgisi olmayan kullanıcılar yapamaz azda olsa bu işten anlayan ve meraklı olan kullanıcılar oldukça başarılı olabiliyorlar.

Bu hazır kartlardan bir tanesi olan Arduino son zamanlarda oldukça fazla kullanılıyor ve hem fiyat hemde kullanım kolaylığı ile öğrencisinden, prof. Doktoruna kadar bütün kullanıcılar Arduino standartlarını kullanmaya başladılar. Arduino c+ dilini kullanarak kodlanan bir elektronik devre kartıdır. Arduino ile istenilen her şey yapılabilir. Dünya piyasasında iki tip Arduino bulunmakta bunlar orjinal ve klon olarak adlandırılmış şekilde. Klon Arduino hem fiyat hemde eğer arıza yapar ise kullanıcısını maddi zor durumda bırakmayan bir karttır. Orjinal olan Arduino nun fiyatı 50 tl civarlarında iken Klon Arduino fiyatı 20 tl civarlarındadır. Bu yüzden elektronik kodlamaya başlayan kullanıcılar direk olarak klon versiyonlar ile çalışıyorlar ki  her hangi bir arızada başları ağrımasın ve direk olarak yenisini ucuz fiyatlarda ala bilelim diye. Eğer elektronik kodlamaya başlayacak iseniz kesinlik ile klon versiyonlarını alın ki hem korkmadan hemde gönül rahatlığı ile sistemlerini çalıştırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yağmurlu Havada Neden Elektrikli Eşyalar Yanar başlıklı makalemizde Elektrik, Elektrik akımı ve Yağmur yağdığında priz çekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap