İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Karneol ( Kırmızı Akik) Taşının Faydaları

Karneol ( Kırmızı Akik) Taşının Faydaları

Karneol ( Kırmızı Akik) Taşının Faydaları

Karneol ( Kırmızı Akik) Taşının Yararları


Karneol ( Kırmızı Akik) taşının insan vücudu ve çevre için ne gibi faydaları ve yararları bulunmaktadır? Eğer bunun gibi soruları merak ediyor iseniz yazımızı okumalısınız!


Kalsedeon kuvarsının bir türü olan Karneol (kırmızı akik) yarı saydam bir mineraldir. İçerdiği öteki bileşenlere ve oluşum koşullarına bağlı olarak fazlaca değişik renk ve dokularda olabilir. Kırmızının tonlarında bulunur.  En malum ve bulunan rengi ateş kırmızısıdır. Akik taşının kırmızı tonlarında olan türüdür ve fazla ilgi görmektedir. Yaşama sevincini temsil eder. Yenilik ve sadakat taşıdır. Karneol’ da kuvars grubu ailesinin bir üyesidir. Kahverengi dalgalı yüzeye haiz türleride mevcuttur.

Mohs ölçeğine gore sertlik derecesi 7’dir. Tarih süresince; yüzük taşı, mühür, düğme, süs eşyaları vb. yapımında yaygın olarak kullanılmıştır. Karneol  genel olarak kuvvetli bir iyileştirici özelliğe haiz bir taştır. 

Bir çeşit terapi aracı olarak kullanılabilir. Karneol’ün bünyesinde bulunan çeşitli mineraller, değişik hususlarda şifa deposu olabilmektedir. Sadece bedene temas etmesi ve güneş enerjisi başta olmak suretiyle doğadaki enerjinin taştan geçerek bedene ulaşabilmesi gerekmektedir. Karneol taşı bir akik türü olması sebebiyle tesirleri Akik taşı ile aynıdır. Bu sebeple Akik adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sertlik Derecesi : 7
Çakralar : Kök, Alt karın, Kalp
Temizleme : Akan su, Güneş (1 Saat)

Bir önceki yazımız olan Titanyum Kuvars Taşının Faydaları başlıklı makalemizde Titanyum Kuvars, Titanyum Kuvars Taşı ve Titanyum Kuvars Taşının Yararları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap