İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. iPhone’larda Ön Bellek Temizleme

iPhone’larda Ön Bellek Temizleme

iPhone’larda Ön Bellek Temizleme

iPhone’larda Ön Bellek Temizleme


iPhone telefonlarda iyi mi ön bellek temizleme işlemi yapılır. Tüm detaylar yazımızda!


Apple’ın iOS işletim sistemi akıllı telefonları olan iPhone akıllı telefonlarının Android serisi akıllı telefonlardan en büyük eksiklikleri uygulama ön belleklerinin kolay kolay silinemiyor olması. Bunun için belli başlı işlemler yapmak ya da uygulamalar için bakacak olursak uygulamaları silip tekrardan yükleme benzer biçimde işlemler yapmanız gerekebiliyor. Android akıllı telefonlarda ise bu işlemi yalnız uygulama menüsüne girerek yapabiliyorsunuz.

 

Bir ihtimal uygulama bazında baktığımız da uygulamaların silinip tekrardan yüklenmesi ya da uygulamaların kendi özelliklerinde yer edinen sistemleri kullanarak ön hafıza temizleme işlemini yapmak uzun ve yorucu olabilir fakat telefonun RAM belleğini temizlemek o denli da zor olmuyor. iPhone akıllı telefonlarında uzun süre RAM temizleme işlemi yapılmadığında zaman içinde telefonun yavaşlamasına hatta uygulamaları çalıştırırken uygulamalarda donma sorunları yaşanması benzer biçimde sorunlarla da karşı karşıya kalınabiliyor. Peki iPhone RAM temizleme işlemi için kullananların deneyebilecekleri kolay yöntemler var mı? iPhone RAM temizleme işlemi için iyi mi işlemler uygulanabilir? Daha detaylı olarak bakalım.

Restart(Tekrardan başlatma) ile Ram Temizliği

iPhone RAM temizleme işlemi için bir öteki en kolay yöntem ise telefonu tekrardan başlatmak. Android akıllı telefonlarında sık bir halde karşılaştığımız yöntemlerden kabul edilen tekrardan başlatma işlemi iPhone serisi akıllı telefonlarında da geçerli. Güç tuşu peşinden tekrardan başlat dediğinizde telefonunuz tekrardan başlatılıyor. Telefonunuz tekrardan başlatıldığında ise otomatikman RAM hafıza üstünde tutulan ön hafıza verileri de silinmiş oluyor. Her ne kadar detaylı bir temizleme işlemi olmasa da aşırı donma ve takılma sorunları yaşanmış olan akıllı telefonlarda tekrardan başlatma işlemi bir nebze olsun pozitif yönde bir tesir sağlamakta.

Bir önceki yazımız olan Yağmurlu Havada Neden Elektrikli Eşyalar Yanar başlıklı makalemizde Elektrik, Elektrik akımı ve Yağmur yağdığında priz çekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap