İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. İnstagram Analiz Araçları

İnstagram Analiz Araçları

İnstagram Analiz Araçları

İnstagram Analiz Araçları

Sizde instagram analiz sitelerini kullanmak istiyorsanız, sizin için instagram analiz sitelerini tek bir yazımızda topladık. Piyasada bulunan en gelişmiş ve en iyi instagram analiz araçları bu sistemler içerisinde barındırılıyor. Hemde bu instagram araçları tamamen ücretsiz. Hemen yazımızın devamını okuyarak sizde bu muhteşem analiz araçlarından ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz. Özellikle rakiplerinizi analiz edebilir veya kendi profilinizi analiz edip verilerinizi görebilirsiniz. Sizde instagram verilerinizi merak ediyorsanız, yazımızın devamında eklemiş olduğumuz sistemleri kullanın. 🙂

İnstagram Analiz Araçları

Aylık 900 milyonun üstündeki kullanıcı sayısı ile paylaşım yapılan bir platform İnstagram. Çok yoğun ve fazla kullanıcıya haiz bir platformda  veriye güvenmemek ya da veriyi takip etmemek o kadar da zekice olmayacaktır. Etkileşiminizi çoğaltmak, rakiplerinizi çözümleme etmek, dönüşümlerinizi çoğaltmak için sahip olacağınız en iyi talih tüm verileri çözümleme etmek. Bunun da en kolay yolu elbet, İnstagram Analiz araçları‘nı kullanmak olacaktır.

Owlmetrics

İnstagram analiz araçlarından en gelişmiş araçlardan bir tanesi de kim bilir Owlmetrics’tir. Takipçi gelişme oranı, takipçi etkileşimi ve hashtag etkinlikleri şeklinde birçok veriyi sizlere sunuyor. Bunun yanında rakip analizlerini de yapabileceğiniz Owlmetrics üstünde bununla birlikte paylaşım için en doğru zamanı da öğrenebileceksiniz. Owlmetrics, elde etmiş olduğu verileri sizlere yaş, dil, bölge şeklinde segmentlere ayırarak da sunabiliyor.

İnstagram Analiz Araçları

Socialbakers

Socialbakers inanılmaz veriler elde eden bir vasıta. İçerik performansınız, rakip stratejiniz, Instagram reklam performansınız ve dönüşlerinizi artırmanız adına neler yapabileceğinize dair birçok veriyi bu vasıta yardımıyla görebileceksiniz.

İnstagram Analiz Araçları

Keyhole

Takipçilerinize hangi zamanda ne tür içerikler sunmanız icap ettiğini söyleyen bir vasıta Keyhole. Takipçilerinize doğru zamanda doğru içerik türünü sunarak daha çok kişiye erişmek ve etkileşimi çoğaltmak fazlaca daha kolay olacaktır. Bunun yanında bir de kendi performansınızı rakiplerinizinki ile karşılaştırma şansını bulabileceksiniz.

İnstagram Analiz Araçları

Iconosquare

Iconosquare, kim bilir bu biçim listelerin en eskilerinden ve en vazgeçilmezlerinden bir tanesi. Standart Instagram analizlerinin yanında bir de Instagram Stories için analizlere erişebileceğiniz bir vasıta Iconosquare. Ek olarak Google Chrome eklentisi yardımıyla takipçilerinizle direkt olarak web tarayacınız üstünden etkileşime geçebilmenize de olanak sağlıyor.

İnstagram Analiz Araçları

Brandwatch

Toplumsal medya platformlarını, yakınma etme aracı olarak kullanan kullananların %42’si, ilk 60 dakika içinde bir yanıt almayı bekliyorlar. Peki bu hedefi iyi mi yerine getireceğiz? Normal olarak onları dinleyerek. Brandwatch tam olarak bu hizmeti sunuyor. Çeşitli platformlarda hakkınızda konuşulanları takip edebilecek ve takipçilerinizle daha süratli etkileşime girebileceksiniz.

İnstagram Analiz Araçları

Minter.io

Instagram kısa sürede algoritmasını yeniledi. Artık akışınızda gördüğünüz içerikler birçok değişik unsur tarafınca etkileniyor. Bunlardan bazıları içerik türü, kullanıcının bir profille olan etkileşimi ve geçmiş davranışları olarak sıralanabilir. Yeni faktörlerin gelmesine karşın halen en etkili olan faktörlerden birisi zamanlama. Minter.io yardımıyla en doğru zamanda paylaşım yapabilirsiniz.

İnstagram Analiz Araçları

Agorapulse

Toplumsal medyada birden fazla platformda birden fazla hesabınız var ise hepsini bir noktadan yönetebilmek fazlaca büyük zaman tasarrufu sağlar. Agorapulse yardımıyla hesap performanslarınızı takip edebildiğiniz şeklinde hakkınızda konuşulanları da takip edebileceksiniz.

İnstagram Analiz Araçları

quintly

Agorapulse’a fazlaca benzeyen değişik bir vasıta. Gene birden fazla platformdaki değişik hesaplarınızın performanslarını ölçümleyebilecek, rakipleriniz hakkında daha çok bilgiye erişebilecek, gönderilerinizin performanslarını tek tek öğrenebileceksiniz.

İnstagram Analiz Araçları

Sprout Social

Sprout Social, toplumsal medya araçları içinde en bilinenlerden bir tanesi. Sprout Social ile geçmiş gönderilerinizin ve hesabınızın performansını görüntüleyebileceğiniz şeklinde bununla birlikte gelecek bir zamanda paylaşılması adına gönderilerinizi takvime yerleştirebilmeniz de mümkün.

İnstagram Analiz Araçları

Rival IQ

Amazon, Tableau, ve Ogilvy & Mather şeklinde firmaların toplumsal medya için güvendikleri ve kullandıkları bir vasıta Rival IQ. Kampanya bazında performanslarınızı görebildiğiniz şeklinde rakiplerinizin attıkları adımlardan da haberdar olacaksınız. Hem de, Instagram’da ya da başka platformlarda başarı elde etmiş gönderileri de göstererek sizin markanız için de bir esin kaynağı olacak.

İnstagram Analiz Araçları

Bu yazımızda sizlere İnstagram analiz araçlarını tanıttık.  İnstagram analiz araçları sayesinde kendinizi ve rakiplerinizi analiz edip ücretsiz olarak bu sistemlerden veri alabilirsiniz. Eğer sizde takipçinizi yükseltmek, takipçilerinizi iyi değerlendirmek istiyorsanız bu sistemler size ücretsiz instagram araçları hizmeti sunuyor.

Yorum Yap

Yorum Yap