İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Flash Bellek ile Linux Çalıştırmak

Flash Bellek ile Linux Çalıştırmak

Flash Bellek ile Linux Çalıştırmak

Flash Bellek ile Linux Çalıştırmak


Eğer ubuntu sistemlerini tecrübe etmek istiyor iseniz ve her hangi bir format işlemi atmadan direk olarak tak çalıştır mantığı ile sistemlerde ubuntu sistemler çalışabilirler. Peki bu iyi mi yapılır detaylar yazımızda!


Windows işletim sistemini takip eden Linux işletim sisteminde kullanılan yapı ise birazcık daha değişik. Windows serilerinde olduğu şeklinde direkt tek bir sistemi kurup kullanmanız mümkün olmuyor. Bunun için Linux işletim sistemlerinde, Linux tabanını kullanan çeşitli versiyonları kullanmak gerekiyor. Bu versiyonlar içinde en fazlaca öne çıkan seri ise Ubuntu. Öteki Linux sistemlerine nazaran birazcık daha kesin bir yapısı bulunan Ubuntu, Linux temelli bir işletim sistemi olmasıyla birlikte devamlı olarak güncellemeler de almakta.

Bu sayede hem tertipli olarak sistem açıkları kapatılan işletim sisteminin hem de devamlı yeni özellikler kazandığını görüyoruz. Haliyle güvenlik açıkları mevzusunda fazlaca daha başarıya ulaşmış bir işletim sistemi olarak karşımıza çıkan Ubuntu işletim sisteminin kurulumu da oldukça kolay. Linux temelli işletim sistemini oluşturmak için birkaç değişik seçeneğiniz bulunuyor. Bu seçenekler içinde en fazlaca tercih edileni ve en kolay kurulum elde eden sistem ise USB hafıza üstünden Ubuntu kullanımı. Yalnız USB hafıza üstüne Ubuntu kurulumu yaparak kullanabileceğiniz sistem yardımıyla kolaylıkla Linux tabanlı işletim sistemini bilgisayarınızda değişimler yapmadan çalıştırabiliyorsunuz. Peki USB hafıza üstünden Ubuntu kullanımı için iyi mi bir yol seyretmek gerekiyor? USB belleklerimize iyi mi Ubuntu sistemimi kuracağız? Aşama aşama ele alalım.

İlk önce bir ubuntu işletim sistemini bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. İndirme işlemi bittiğinde ISO dosyasını Rufus programı ile harici belleğe kaydedip ubuntu işletim sisteminizi kolaylık ile her hangi bir format işlemi olmadan kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Uydu Sistemi Nedir? başlıklı makalemizde Uydu, Uydu nedir ve Uydu sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap