İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Facebook Şifre Nasıl Kırılır ?

Facebook Şifre Nasıl Kırılır ?

Facebook Şifre Nasıl Kırılır ?

Facebook Şifre Nasıl Kırılır ?

Her işimizin teknolojik platformlara aktarılmış olması normal olarak işlerimizi kolaylaştırıyor fakat her türlü güvensizliği de bununla beraber getiriyor. Facebook ise kim bilir kullanılan araçlar arasından en fazla veri paylaşılan (paylaşımı yapılan) ve en fazla içerik barındıran en büyük sosyal medya platformu. Bu yüzden herhangi bir istenmeyen durumda kullananların Facebook’ta kayıpları büyük olabiliyor. Facebook şifre nasıl kırılır ? hiç merak ettiniz mi ? Bu yazımızın tamamını okuyarak Facebook şifre kırmayı öğrenebilirsiniz ve güvenlik önleminizi alabilirsiniz.

Facebook Şifre Nasıl Kırılır ?

Facebook Hesabı Nasıl Çalınır ?

Çeşitli facebook şifre kırma  ve brute force (kaba kuvvet saldırısı) programları bulunsa da bir çok boşa üretilmiş ve kandırılmadan başka bir şey değil diyebiliriz. Bunların yerine daha fazlaca süratli şekilde kombinasyonlu şifre deneyen programlar kullanılıyor. (Yani kaba kuvvet saldırıları) Şifre oluştururken sayı ve harfi beraber kullanıp karışık şifreler oluşturma önerileri bu yüzdendir. Kaba kuvvet yani facebook brute force saldırı programları uzun ve büyük şifre listelerinden oluştan dosyalarla birlikte bir tek rakamdan oluşan şifreleri çözebilme yeteneğine sahiptir. Ayrıca bazı sitelere ek olarak kayıt olmak yerine Facebook hesaplarımızla giriş yapabiliyoruz. Bu da facebook hesap çalınma sebeplerinden birisidir. Facebook hesabınızla bir siteye giriş yaparsanız ve kayıt olursanız bu sistemler Facebook’tan TOKEN ile sisteme giriş yapar veya kolay kayıt yapar. TOKEN sayesinde profil bilgilerinize erişilebilir.

Facebook Şifre Nasıl Kırılır ?

Facebook Şifre Nasıl Çalınır ?

Buna benzer biçimde durumlarda da Facebook hesap bilgilerimiz ve facebook şifremiz çok hızlı bir şekilde kötü amaçlı kişiler tarafından ele geçirilebiliyor. Ayrıca fazlaca kullanılan bir yöntem olan güvenlik sorusu tahmin etme yöntemidir. 1. veya 2. derece akrabalarınız olsa bile Facebook hesabınızda ki özel bilgileri asla kimseye vermeyin. Bu soruna çözüm bulunuyor. ASLA 2. veya 3. kişiler tarafından tahmin edilemeyecek kadar zor ve kimsenin bilmediği bir güvenlik sorusu ve cevabı belirtmektir.

Facebook Şifre Nasıl Kırılır ?

İlk olarak görünüm ayarlarından, hesap bilgilerinizin hepimiz tarafınca görünmemesi seçeneğini kullanabilirsiniz. Kolay bir şifre kullanmamanız gerektiği benzer biçimde, öteki toplumsal medya hesaplarınızla da aynı şifreyi vermekten kaçının. Bir öteki çözüm olarak Facebook hesabınıza telefon numarası tanımladığınız takdirde başka cihazlardan girişte 2 doğrulama faktörünü açmak, facebook hesabınızın çalınmasını önleyecektir.

  • Eğer hesabınız ele geçirildiyse yani başka kişiler tarafından facebook hesabınız çalındıysa e-posta hesabınız aynı kalmış olduğu takdirde geri almanız fazlaca kolay olacaktır. Yönergeleri takip ederek eski şifrenizi yazıp, yeni şifrenizin mail adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz.

Facebook Şifre Nasıl Kırılır ?

Bu yazımızda sizlere Facebook şifre nasıl kırılır , Facebook hesabını nasıl çalınır , Facebook şifre nasıl çalınır , başlıkları altında güvenlik önlemlerinizi nasıl alacağınızı belirttik. Sizde bu facebook güvenlik ayarlarını yaparak hesabınızı korumaya alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İnstagram Analiz Araçları başlıklı makalemizde İnstagram Analiz araçları, instagram araçları ve instagram takipçi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap