İlginizi Çekebilir
Arduino Modülleri
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. En İyi Elektrikli Isıtıcılar

En İyi Elektrikli Isıtıcılar

En İyi Elektrikli Isıtıcılar

En İyi Elektrikli Isıtıcılar

Kış aylarının vazgeçilmez ısıtıcı tiplerinden olan elektrikli ısıtıcılar. Peki bu ısıtıcılardan hangi tipler daha faydalı ve eviniz için hangisi daha ideal? Cevabı yazımızda!

Dünyanın her yerinde neredeyse tüm evlerde elektrikli ısıtıcılar kullanılır. Elektrikli ısıtıcıların kullanımı kolay ve basittir. Sadece cihazın fişini prize takıp çalıştırmaktan ibaret olan elektrikli ısıtıcılar. Diğer ısıtıcılara göre oldukça fazla ve bir o kadarda zararlı yönleri vardır. En büyük sorunu eğer evinizi veya her hangi bir ortamı ısıtmak için elektrikli ısıtıcı kullanacak iseniz ay sonunda elektrik faturasında oluşan yüksek rakamlara hazır olmalısınız. Bu sorunu göz önüne alıyor iseniz siler için en ideal elektrikli ısıtıcı aç ıklayacağız.

 

Elektrikli ısıtıcılar tip olarak aslında tek tiptir. Hepsini içerisinde rezistans adı verilen bir tel bulunur ve bu tele elektrik akımı verildiğinde ortama bir ısı kaynağı çıkar. Herkesin ortak bildiği ve genelde fiyatları ucuz olan halk arasında ufo ama diğer adı ile duvar tipi ısıtıcı olarak bilinen ve prize takıldı zaman biraz sonra rezistans teli kızarmaya başlar ve ortama ısı vermeye başlar. Bu tip ısıtıcılar çalıştıklarında ortamı ısıtırlar eğer kapatılır veya ortam ayarlanan sıcaklığa geldiğinde kendi kendine kapanırlar ve ısıttıkları ortam bir anda soğumaya başlar çünkü ortamda bir ısı kaynağı artık yoktur doğal olarak da ortam soğur.

Diğer tip ısıtıcılar ise bizlerin tavsiye ettiği ve fabrikalarda oldukça fazla kullanılan yağlı tip radyatör diye adlandırılan elektrikli ısıtıcılar dır. Yağlı tip radyatörler içerinde aynı duvar tipi ısıtıcılarda bulunan rezistans teli gibi bir ısıtıcı tel bulunur. Bu tel ortamı değil  yağlı tip radyatör içerisinde bulunan yağı ısıtır ve bu yağ çabuk ısınma ve geç soğuma özelliğine sahiptir. Bu sebepten dolayı yağlı tip radyatörler çabuk ısınırlar ve istenilen ısıya geldiklerinde veya kapatıldıklarında hemen ısısını kaybetmezler içerisinde ki yağ ısını kaybedene kadar uzun bir süre daha ortama ısı verirler. Bu sebepten dolayı yağlı tip radyatör kullanmak hep elektrik faturasından hemde ısıdan tasarruf ettirecektir.

Bir önceki yazımız olan 2018 Yasaklı Sitelere Giriş başlıklı makalemizde 2018 çalışan dns, 2018 dns adresleri ve 2018 yasaklı siteler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap