İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Elektrik Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Elektrik Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Elektrik Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Elektrik Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Zamlar ile birlikte artık elektrik faturaları oldukça cep yakmaya başladı peki bu faturaları nasıl azaltabiliriz ve neler yapmalıyız? Detaylar yazımızda! Elektrik tasarrufu nasıl yapılır? başlıklı makalemizi mutlaka okuyun.


Elektrik 21. yy olmazsa olmazı haline gelmiştir. Bazıları için elektrik hayattır ve elektrik olmaz ise hiç bir şekilde insanlar gelişemez ve dünya geriye gitmeye başlar. Bu fikir aslında yanlış bir fikir değildir çünkü elektrik olmadığı zaman dünya sanayisi duracaktır. Ülkeler arası hatta şehirler arası iletişim bir anda duracak ve iletişim zor hale gelecektir. İnternet, telefon, sanayi, televizyon, ulaşım imkanları hepsi duracaktır ve doğal olarak geçmişteki gibi elektriğin icat olmadığı dönmelere geri döneceğiz. Bu tabi ki de bir öngörü ve olup olmaması muhtemel bir olaydır.

Elektrik Tasarrufu

Elektrik Tasarrufu Nasıl Yapılır ?

Dünyada ve ülkemizde evlerin %99 unda elektrik vardır ve bu bazı bölgelerde kaçak olarak kullanılmaktadır. Kaçak olarak kullanan evlerde fatura gibi bir şey olmayacağından bu yazıyı buradan okumayı kesip diğer işlerine devam edebilirler. Çoğunluk olarak yasak yollardan evimizde veya başka bir ortamda elektriği kullanıyoruz ve faturamız oldukça fazla geliyor gelin sizler için hazırlamış olduğum elektrik faturasını en aza nasıl indire bilirsiniz bunları öğrenelim.

Elektrik Tasarrufu

• Eğer evinizde prizlere takılı halde bulunan adaptör var ise ve bu adaptorlere bağlı bir cihaz yok ise  prizden çıkartılmalıdır. Adaptörler de boşta durur iken bir elektrik enerjisi tüketmektedir.

• Diğer bir boş elektrik enerjisi harcayan cihazlar ise fişleri prizlere bağlı halde bulunan bilgisayar ve uyku mod’un da beklemekte olan televizyonlar dır. Bu cihaz kullanılmadıkların da prizden çıkartılmakta dırlar.

• Evlerinizde bulunan oldukça yüksek değerlere sahip lambaların aynı ışık değerine sahip ve yeni teknoloji ürünleri olan ampüller ile değiştirmek elektrik faturanızı oldukça fazla düşürecektir.

• Elektrikli süpürge alır iken watt değerini 1000 watt gibi değerlerde almanız ve daha yükseğini alıp daha fazla elektrik yakmasının önüne geçeceksiniz.

•Eski ve modeli oldukça fazla geçmiş beyaz eşyalardan kurtulmak ve yeni üretilen ve daha az elektrik tüketen cihazlara terfi etmek faturada gözle ile görülür bir fark yaratacaktır.

Elektrik Tasarrufu

Bir önceki yazımız olan En İyi Elektrikli Isıtıcılar başlıklı makalemizde duvar tipi ısıtıcı, Elektrik ve Elektrik ile ısınma hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap