İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Genel
 3. Dumanlı Kuvars Taşı Faydaları

Dumanlı Kuvars Taşı Faydaları

Dumanlı Kuvars Taşı Faydaları

Dumanlı Kuvars Taşı Faydaları


Dumanlı Kuvars taşının insan vücudu ve çevre için ne gibi faydaları ve yararları bulunmaktadır? Eğer bunun gibi soruları merak ediyor iseniz yazımızı okumalısınız!


Dumanlı Kuvars,  yeryüzünde yoğun olarak bulunan silisyum dioksit minerallerinin bir türüdür. Çoğu zaman birbirine dik üç eksenli kristal yapıda bulunmaktadır. Kristal kuvarsın kahverengi, gri ve siyah  renkli türüdür. Dumanlı kuvars içinde bir miktar duman hapsolmuş izlenimi verdiğinden dolayı bu adı almıştır. Kristal kuvars ile bir arada kullanıldığında, kişiye amaçlarını ve hayallerini gerçeğe dönüştürmesini sağlayacak olan lüzumlu pozitif enerjiyi sağlar.

Dumanlı kuvars binlerce senedir süs, dekoratif ve dini nesnelerde kıymetli taş olarak kullanılmıştır. Eski zamanlardan beri dumanlı kuvarsın gerginliği giderdiği, korku, ürkü ve kızgınlığı pozitif duygulara, refah ve neşeye değiştirdiğine inanılmıştır.

Kuvars grubuna ilişkin olan bu mineralin sertlik derecesi 7’dir. Oluşumu esnasında  organik radyasyona maruz kalır ve bileşimindeki iyonların dengesi bozulur buda renginin koyulaşmasına sebep olur. Dumanlı kuvars uğramış olduğu ışınım değerine nazaran saydam, yarı saydam yada opak halde bulunabilmektedir. Türkiye,ABD,Avustralya,Madagaskar ve Brezilya başta olmak suretiyle Dünya genelinde çıkarılmaktadır.

Dumanlı Kuvars kristali, enerji bedeninizi güçlendirebilir. Dumanlı Kuvars kristali, ayaklarınızın yere sağlam basmasını sağlayabilir.

Bazen avuç içinizde 5-10 dakika süreyle tutmak size kendinizi iyi hissettirir. Negatif duygularınızı, biriktirdiğiniz hiddet, kıskançlık benzer biçimde agresif ruh hallerini pozitif yönde değiştirebilir. Sonrasında kendinizi daha sakin ve dengeli hissetmeniz ihtimaller içindedir. Kullanan kişinin negatif enerjisini toprağa akıtarak rahatlamasına olanak verir.

Enerji bedende görülen süratli iyileşme, fizik bedenine daima yansır. Her türlü ağrı çeşitlerinde, ağrıyan bölgeye Dumanlı Kuvars kristalini yerleştirebilir ve 5-10 dakika süresince bekleyebilirsiniz. Hem zihniniz giderek sakinleşir hem de ağrınız geçebilir.

 Dumanlı Kuvars’ın malum bazı yararları

 • Bilhassa el ve ayak hastalıklarında etkilidir.
 • Kramplara karşı etkilidir.
 • Sinir sistemine iyi gelir, sinirleri kuvvetlendirir.
 • Itimat duygusu oluşturup, yeni deneyimlere açık olunmasını sağlar.
 • İletişim bozukluklarına karşı etkilidir.
 • Kişinin Yaşanılan ana odaklanmasını sağlar.
 • Negatif enerjinin dönüştürülmesinde etkilidir.
 • Sinirsel gerginliğe ve ürkü atak hastalığına iyi gelir. Kişiye sakinlik verir.
 • Ağırlık basma görmeyi engeller.

Bir önceki yazımız olan Akik Taşı Faydaları başlıklı makalemizde achat Faydaları, Agat Faydaları ve Akik Faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap