İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İŞ
  3. Borçların Yapılandırma İşlemi İçin Son Tarih

Borçların Yapılandırma İşlemi İçin Son Tarih

Geçtiğimiz günlerde aktardığımız SGK prim borçlarına yönelik yapılandırmanın son tarihinin 28 Şubat 2019 olduğu aktarılmıştır. İşte vatandaşlara tanınan yapılandırma imkanı ve sürecin bilgileri…

Borçların Yapılandırma İşlemi İçin Son Tarih

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim borçlarını zamanında ödemeyen kişilere yönelik olarak sunulan yapılandırma olanağına ek olarak, borçlarını bu yapılandırma tarihinde de ödeyememiş kişiler için, yapılandırmayı bozan tarihe ilişkin son ödeme gününü 28 Şubat 2019 olduğu aktarıldı. Vatandaşlar bu tarihe kadar borçlarını ödemeleri durumunda, yapılandırmaları bozulmadan devam edecektir. Mevzuya ilişkin meydana getirilen açıklamada Bilecik SGK il müdürlüğü ” 7143 Sayılı Kanun ile 2018 Mart ve önceki aylara ilişkin borçlarını yapılandıran paydaşlarımız, yapılandırmalarının bozulmasına sebep olan taksitlerini 28 Şubat 2019 zamanı sonuna kadar ödemeleri halinde yapılandırmaları devam edecektir. Aralık 2018 ve Ocak 2019 aylarında ödenmesi ihtiyaç duyulan taksitlerin son ödeme süresi de 28 Şubat 2019 evveliyatına kadar uzatılmıştır. Ödemelerini 28 Şubat 2019 zamanı sonuna kadar yapanlar, kanunun getirmiş olduğu avantajlardan yararlanmaya devam edecek. Buna gore, işverenlerimiz borcu yoktur belgesi alabilecek, istihdam teşviklerinden faydalanabilecekler. Genel sıhhat sigortası kapsamında kurumumuza borcu bulunan sigortalılarımız da 2018 yılı Nisan ayı ve öncesine ilişik GSS borçlarını, 28 Şubat 2019 zamanı sonuna kadar gecikme cezası ve gecikme zammı olmadan ödeyebileceklerdir ” ifadelerine yer verilmiştir.

Borçların Yapılandırma İşlemi

Milyonlarca yurttaşı ilgilendiriyor

Prim borçlarının ödenmesiyle ilgili yapılandırma süreci milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiriyor. Sıhhat hizmetlerinden yararlanabilmek için ödenmesi mecburi olan bu prim borçlarının, yapılandırma sürecine dahil edilmiş sadece gününde ödeme yapmamış, yapılandırmanın bozulmasına sebep olan son ödeme tarihinin 28 Şubat 2019 olarak uygulanmış olduğu aktarılıyor. Vatandaşlar bu tarihe kadar borçlarının yapılandırmasını bozan taksiti ödemeleri durumunda, yapılandırmaları bozulmadan devam edecektir. İlgili yapılandırma sürecine dahil edilmiş yurttaşlarımıza önemle bu zamanı hatırlatmak isteriz. Yapılandırmanızın bozulması ve zor duruma düşmemek için bu tarihe kadar yapılandırmaya dahil edilmiş borcunuzun ilgili ödemesini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Memurlar Zamlı Maaşları Ne Zaman Alacak ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap