İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İŞ
  3. Az Sermaye İle Yapılabilecek Karlı İş Fikirleri

Az Sermaye İle Yapılabilecek Karlı İş Fikirleri

Kendi işini oluşturmak isteyenlere, işin olsa kendin çalışıp kendin kazansan diyenlere, azca ana para ile yapılabilecek bazı karlı iş fikirlerine yazımızda değiniyoruz…

Kamuda, hususi sektörde çalışan nerede ise her insanın düşsel bigün kendi işini oluşturmak, kendi isinolsa.com, kendin çalışsan ve kendi kazansan şeklindedir. Her insanın hayalini kurduğu bu iş yaşantısı, iş oluşturmak için lüzumlu sermayenin toplanamamasıyla seneler boyu hayallerde kalmaya devam eder. Resmi yükümlülükler, faturalar, ödemeler, vergiler ve stopajlar benzer biçimde fazlaca sayıda prosedürün devreye girmiş olduğu iş kurma düşsel, bir de ana para yoksa artık hayallerden öteye gidemez. Peki tüm iş fikirlerinde ana paraya mi gereksinim duyulur? İnsanın mesleki informasyon ve tecrübesinin bulunmuş olduğu her meslekte, ciddi sermayeler mi gerekiyor? İşte tam da bu sorulara cevap verecek, kendi işini oluşturmak isteyenler için azca sermayeli işler olarak adlandırılabilecek, kazançlı iş fikirleri listemizi oluşturuyoruz. Sizler de son zamanlarda gözünüze çarpan iş fikirlerini yorumlar kısmından bizlere ulaştırabilirseniz, listeyi güncel tutup değişik düşünce bulutlarının oluşmasına destek olabilirsiniz.

Az Sermaye İle Yapılabilecek Karlı İş Fikirleri

Danışmanlık yapmak, online hizmet vermek

Mesleki herhangi bir alanda, iş süreçlerinin yönetimi, projenin ayağa kaldırılması, emek verme şekillerinin düzenlenmesi ya da fazlası… Bilginizin olduğu nerede ise her alanda online danışmanlık yaparak, firmalardan yada işletmelerden danışmanlık bedeli öğrenim edebilirsiniz. Üstelik işlerinizi online yürüteceğiniz için bu iş fikrinde bir ofise de ihtiyacınız bulunmuyor. Kişi şirketi kurarak, evinizin bir odasını emek verme için elverişli hale getirip, burayı ofisiniz olarak gösterebiliyorsunuz. Bu bağlamda danışmanlık işi oluşturmak, freelance iş yapmakla ortak özellikler içeriyor diyebiliriz.

Az Sermaye İş Fikirleri

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push();

Freelance tasarımcı, yazılımcı, rapörtör ya da satış danışmanı olabilirsiniz

Dijital medyanın ilerlemesiyle birlikte artık freelance işler oldukça ilgi görür bir hale geldi. İşlerini nitelikli, özgür çalışan kişilere yaptırmak isteyen işverenlerin ve işletmelerin sayısı günden güne artıyor. Üstelik bu iş modelinde isterseniz kişi şirketi açarak müşterilerinize faturalarını kesebilir, isterseniz sizin yerinize satmaca kesen aracı kuruluşlarla da tamamen yasal bir freelance çalışan olabilirsiniz.

Yaşam koçluğu yapmak

İş planlamaları, hususi hayata dair yaşanılanların çözümleme edilip yaşam planlamalarının gerçekleştirilmesi, sorun çözme becerisi ve muhakeme kabiliyetleri yüksek bir insan iseniz; yapabileceğiniz işlerden bir diğeri de son dönemlerde oldukça popüler olan mesleklerden önde gelen yaşam koçluğunu yapabilirsiniz. Belirli sertifikaları edinip, kendinizi tam anlamıyla yetiştirdiğinize inanıyorsanız, gene online olarak yaşam koçluğu yapabilir, para kazanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 3600 Ek Gösterge İçin Tarih başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap