İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Genel
 3. Aventurin Taşının Faydaları

Aventurin Taşının Faydaları

Aventurin Taşının Faydaları

   Taşının Faydaları


Aventurin taşının insan vücudu ve çevre için ne gibi faydaları ve yararları bulunmaktadır? Eğer bunun gibi soruları merak ediyor iseniz yazımızı okumalısınız!


Aventurin mavi, turuncu ve yeşil renklerde bulunabilen kuvars grubuna ilişik bir taştır. Genel olarak yeşil tonlarında bulunur ve bundan dolayı aventurin denildiğinde akla ilk olarak yeşil aventurin gelir. Duygusal bakımdan dengeleyici ve depresyona karşı etkili olduğuna inanılan bir taştır. Kendinizi mutlu sezmek için kullanabileceğiniz bir taştır. Metalik parıltılar saçan ve tanecikli bir yapıya haizdir.

Aventurin taşına hem de Yıldız Taşı da denmektedir. Kalbin yakınına yerleştirildiğinde, negatif enerjiden korur. Bu taşın Yeşim taşı ve Pembe Kuvars içinde bir yumuşaklığı vardır. Bu pürüzsüz taşı göğsünüzün üstünde direkt cildinize temas ettirmek en iyi yoldur. Eğertaş sivri ise, o süre sivri ucu yukarıya getirmek gerekir. Bu taş sınırsız imkanlar taşıdır, size geniş ufuklar açar.

Aventurin Taşı Yararları

 • Fizyolojik gücü ve canlılığı arttırır.
 • Bilhassa kalp sağlığı için pozitif tesirleri olan bir taştır.
 • Duygusal bakımdan dengeleyicidir ve depresyona karşı etkilidir.
 • Kendinizi mutlu sezmek için kullanabileceğiniz bir taştır.
 • Talih taşı olarak kabul edilir.
 • Sizin, fazla hassaslaşmadan yumuşak ve açık yürekli olmanızı sağlar.
 • Kalbini kapattıktan sonrasında tekrardan açmaya hazırlanan kimseler için yatıştırıcı bir tesir yapar.
 • Bu pürüssüz taşı göğsünüzün üstüne, direkt cildinize temas ettirmek ondan faydalanmanın en iyi yoludur.

 

Bazı kaynaklarda turuncu aventurin mevzusunda yanlış anlaşılmalara niçin olabilecek şu şekilde bir informasyon verilmekte; iki çeşit (turuncu) aventurin olduğu ve birisinin kuvars grubuna ilişik olup turuncu aventurin olarak bilinmiş olduğu, ötekinin ise feldspar olup güneştaşı olarak bilinmiş olduğu ve bu ikisinin karıştırılabileceği söyleniyor. Feldspar olan güneştaşı aventurinden ayrı bir taştır ve aventurin ile aynı grupta değildir. Aventurin bir kuvarstır ve rengine bağlı olmaksızın tüm renkleri için kimyasal formulü SiO2’dir. Güneştaşı ise hem fizyolojik görünüş hem de kimyasal formulü bakımından farklıdır: (Na,Ca)(Si,Al)4O8. Dolayısıyla karıştırılmasına olanak yoktur. Yalnız taşları yeni tanımakta olan birisi bu taşları birbirine karıştırabilir.

 

Sertlik Derecesi : 7

Çakralar : Güneş sinirağı, Kalp, Alın

Bir önceki yazımız olan Apofilit Taşının Faydaları başlıklı makalemizde Apofilit, Apofilit Taşı ve Apofilit Taşının Faydalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap