İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Eğitim
 3. Apofilit Taşının Faydaları

Apofilit Taşının Faydaları

Apofilit Taşının Faydaları

 Apofilit Taşının Faydaları


Apofilit Taşının Faydaları  taşının insan vücudu ve çevre için ne gibi faydaları ve yararları bulunmaktadır? Eğer bunun gibi soruları merak ediyor iseniz yazımızı okumalısınız!


Su içinde ne olduğu oldukça yüksek olan Apofilit, etkili bir enerji iletkenidir. Saydam, beyaz, sarımsı, yeşil, şeftali pembesi renklerinde bulunan Apofilit kolay bulunabilir bir taştır. Kübik ve piramit şekillerinde, saydam yada opak olabilmektedir. Ufak taşlardan büyük parçalara birçok boyutlarda bulunabilen bir yarı kıymetli taştır.

Apofilit çoğunlukla Britanya, Avustralya, Brezilya, Hindistan, Çek Cumhuriyeti ve İtalya’da çıkarılmaktadır.

Apofilit Taşı Yararları

 • Kuvvetli ve titreşimsel aktarıcı olması sebebiyle taş bulunmuş olduğu ortamdaki enerjileri geliştirir. Fizyolojik ve ruhsal alemler içinde bilgili bir bağlantı yaratan mistik bir taştır. Gövde dışı yolculuklar esnasında ruhsal alemden fizyolojik aleme data aktarımı sağlar. Kehanetler için muhteşem bir taştır.
 • Ruhsal olarak ise kişinin kendini davranışlarını kavramasını sağlar. Kişideki dengesizliklerin algılanmasını düzeltilmesini teşvik eder. Sahteciliği ve yapmacıklığı engeller, kişideki çekingenliği giderir. Apofilit aslen gerçeğin taşıdır. Kişinin kendi benliğini tanımasını sağlar.
 • Zihinsel olarak sakinleştirici tesiri vardır. Apofilit etkili bir stres azaltıcıdır. Kullanan kişiye sakinlik ve rahatlık verir. Zihinsel olarak negatif düşünceleri engeller. Ruhsal olarak evrensel aşkı ve karar alma mekanizmasını aşılayarak zihnin ruhla uyum içinde olmasını sağlar.
 • Apofilit taşının duygusal tesirleri de vardır. Bastırılmış duyguları özgür bırakır.Kaygı, korku ve kaygıların üstesinden gelinmesini sağlar. Ruhsal olarak yatıştırır ve ruhu iyileştirir.
 • Apofilit, Reiki ile iyileştirmeye destek olan bir taştır. Hastayı derin bir gevşeme durumuna getirir. Hastaya daha saf iyileştirici enerjinin aktarılmasını sağlar.
 • Fizyolojik olarak yararları gözetildiğinde solunum sistemi üstünde pozitif tesirleri vardır.
 • Alerjileri giderir. Göğüse doğru tutulduğunda astım krizlerini durdurabilir yada geçmesinde destek olabilir.
 • Her göze kapalıyken birer Apofilit yerleştirilmesi gözleri canlandırır, dinlendirir.

 

Apofilit taşının kullanımı mevzusuna gelirsek ister takı olarak ister dekoratif olarak kullanabilirsiniz. Mohs sertlik skalasına gore sertlik derecesi 4,5-5 arasıdır. Bu sebeple takılarda kullanımı oldukça dayanıklı olmayacaktır. Daha duyarlı kullanılmalıdır. Sadece ortamlarda, evde, iş yerinde masanızın üstünde dekoratif olarak ta kullanabilirsiniz. Genel olarak meditasyon amaçlı kullanılan bir taştır. Üçüncü göz çakrasında etkilidir.

Yeşil Apofilit

Öteki renklerinden değişik olarak yeşil apofilitler kalp çakrasını harekete geçirirler. Bilhassa kalp meseleleriyle ilgili kararlar alınırken duyguların teşvik edilmesinde mühim rol oynarlar. Yeşil Apofilit, kalp çakrasını açar ve evrensel enerjinin emilmesini sağlar. Apofilit piramitler ise daha kuvvetli enerji verirler. Ruhsal vizyonu geliştirirler.

 

Sertliği: 4.5 – 5

Uyumlu Olduğu Şakra: Üçüncü Göz, Taç Çakra

 

Bir önceki yazımız olan Deprem Çantasında Neler Bulunmalı? başlıklı makalemizde Deprem, Deprem Çantasında Neler Bulunmalı? ve Deprem olduğunda neler yapmalıyız hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap