1. Ana Sayfa
  2. İŞ
  3. Annelere Aylık 2450 TL Destek
Trendlerdeki Yazı

Annelere Aylık 2450 TL Destek

Annelere aylık 2450 tl destek

İŞKUR tarafınca annelere aylık 2450 TL, destek imkanı sunuluyor. Bu destek olanağına müracaat şartları, süreçler ve daha fazlası hakkında bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.

Bayanların iş hayatına kazandırılması, iş hayatındaki hanım çalışan sayısının arttırılması ve korunması noktasında oldukca sayıda projeyi eş zamanlı yürüten İŞKUR, çalışan annelere de ciddi destek sunar sağlıyor. Bu desteklerle anneler aylık toplamda 2450 TL’ ye kadar varan maddi bir destek alma olanağına haiz oluyorlar. İŞKUR tarafınca yürütülen İş Başı Eğitim Programlarıyla, günlük 85 TL’ ye kadar harçlığın da söz mevzusu olduğu bu olanak haricinde, çalışan, doğum yapmış yada evladı belirli yaşa gelmiş annelere yönelik destek sunar de söz mevzusudur. İş Başı Eğitim Programlarına katılan hepimiz, günlük 85 TL’ ye varan harçlık olanağına haiz oluyorlar, sadece anneler başka imkanlardan da yararlanabiliyorlar.

Anneler 2450 TL Destek nasıl alır ?

Çalışan anneler, 2 ve 5 yaşları arasındaki evlatları için 400 destek alabiliyor, bu desek bakım desteği olarak aktarılıyor ve annelerin, onlar çalışırken evlatlarının bakımının sağlanması adına bakıcı tutma yada aile büyükleri tarafınca bakılırken masraflarının karşılanması adına sağlanıyor. Bahsi geçen iş başı eğitim programlarında, adaylara mesleki eğitim ve data verildiği şeklinde, iş yerinde deneyim etme imkanı da sunulmuş olduğu için, programın başarı oranının devasa yükseklikte olduğu ifade ediliyor. Türkiye geneli İŞKUR il ve ilçe müdürlükleri üstünden bu iş başı eğitim kurslarına katılım sağlanabiliyor. Fazlaca sayıda meslek grubuna yönelik, hatta yeni nesil meslekler olarak anlatılan Bilişim Teknolojileri alanındaki meslek grupları için de bu imkandan yararlanmak mümkün hale geliyor. Müracaat yapmak isteyen adaylar, İŞKUR üstünden online olarak da bu programlara başvurularını yapabilirler. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına, İŞKUR ilçe müdürlüklerinde vazife icra eden danışmanlar vesilesiyle işlemlerin yürütülmesi önerilmektedir.

5.0110
5.0Ortalama Puan
İnceleme

Annelere aylık 2450 tl destek

  • Annelere destek
    10
Yorum Yap

Yorum Yap