İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Ametist Taşının Faydaları

Ametist Taşının Faydaları

Ametist Taşının Faydaları

 

Ametist Taşının Yararları


Ametist taşının insan vücudu ve çevre için ne şeklinde yararları ve yararları bulunmaktadır? Eğer bunun şeklinde soruları merak ediyor iseniz yazımızı okumalısınız!


Mitolojide sarhoş etmeyen anlamına gelen Ametist, enerji, mutluluk, refah ve canlılık verir. Enerji yüklü bir taş olduğundan bir çok insan üstünde canlandırıcı bir tesir yapar. Devamlı üzerinizde taşıyabileceğiniz bir kristaldir. Yaymış olduğu enerji daima size yarar sağlar ve olumsuzluklardan korur. Bilhassa negatif yüklü bir ortamda bulunacağınız zamanlarda bu taşı üzerinizde bulundurmaya çaba edin. Böylece bir tek pozitif enerji alacağınızdan güvenilir olabilirsiniz.

Tesir bakımından en kuvvetli taşlardan kabul edilen Ametist, kuvars taşının mor renkli olan türüdür. Liladan koyu mor rengine kadar değişik renkleri vardır. Mor rengini demir madeninden alır ve  bir silisyum dioksit bileşimidir. Pembe Kuvars ile kullanılması tavsiye edilmektedir.

Ametist Taşı Yararları

  •  Radyasyondan ve negatif enerjiden korur
  •  Gözlere iyi gelir
  •  Negatif elektrik yükü taşıdığından dolayı; bedendeki fazla elektrik yükünü biriktirerek beyin enerjisini yükseltir.
  •  Kalp hastalıklarına iyi gelir
  •  Kanı temizler
  •  Alerjiye iyi gelir
  •  Öfkeyi yatıştırır, stresi giderir ve pozitif enerji verir

Ametist temizliği nasıl yapılmalı?

Kıymetli taşların temizlenmesinde en uygun yol, belirli aralıklarla kuru toprağa gömerek bigün bekletmektir. Taşınız gözenekli yapıda ise temiz suda bekleterek de temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Zira toprak ve su temizleyicidir. Oldukça fazla insanoğlunun taşlara temas etmesi negatif enerji birikimine niçin olacağından, yeni aldığınız taşları ilk kullanımdan ilkin ne olursa olsun temizlemelisiniz. Ametistinizi güneş ışınlarıyla da temizleyebilirsiniz. Güneş ışığında yada temiz suda 30 dakika bekletmeniz kristalinizi temizleyecektir…

Çıkarıldığı Ülkeler : Yerküre üstünde geniş bir alanda çıkarılan ametist, rengine türüne gore değişik adlar alır. çıkarılan başlıca ülkeler; Sibirya, Uruguay, Zambiya,  Brezilya, Uruguay, Bolivya, Arjantin, Zambiya, Namibya, Afrika’dır.

Vatanımızda ise  Balıkesir – Dursunbey, Ordu-Fatsa, Yozgat-Şefaatli, Çanakkale- Lapseki, Ordu -Gölköy, Giresun Şebinkarahisar’da ametist çıkarılmaktadır.

Sertlik derecesi 7 olan Ametist taşı, çoğunlukla takı ve süs eşyası olarak kullanılmaktadır. Takı olarak kullanıldığında tene temas etmesi gereklidir. Ev ve iş yeri şeklinde ortamlarda süs eşyası olarak kullanılması halinde ise işlem görmemiş parça kristal halinde kullanımı daha uygundur. Bu sayede ortamdaki negatif enerjiyi toplar ve pozitif enerji yayar.

Bir önceki yazımız olan Oniks (Onyx) Taşı Faydaları başlıklı makalemizde Oniks (Onyx), Oniks (Onyx) Taşı ve Oniks (Onyx) Taşı Faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap