İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Alkolün Vücudu Terk Etme Süresi

Alkolün Vücudu Terk Etme Süresi

Alkolün Vücudu Terk Etme Süresi

Alkol alındığında vücudu terk etme süresini merak ediyor iseniz, yazımızı okumalısınız. Alkol alınmasını uygun görmediğimiz gibi önermiyoruz da fakat insanlar bu kadar uyarıya rağmen alkol almaktan maalesef vazgeçmiyor ve alkol almaya devam ediyorlar, bunun sonucunda ortaya bir çok sorun çıkacağı gibi alkol alındığında hiç bir şekilde ulaşım aracı kullanamıyorsunuz ve üstüne alkollü araç kullandığınızda yakalanır iseniz, oldukça fazla miktarlarda para cezası ve ehliyetinize el konulmasının yanı sıra geceyi karakolda geçirebilirsiniz.

Gelelim alkol vücuttan kaç saatte atılır ? Alkol vücudu normal şartlarda terk etme süresi bir gündür yani 24 saat ama, alkol miktarı fazla ise bu süre uzaya bilir. Alkol türleri de bu süreyi etkileyebilir, hafif alkolü içkiler vücuttan kısa zamanlarda atılabilir, ağır içkiler hem vücudu yorar hemde midenize zarar vereceğinden kusma yapabileceği gibi bilinç kaybına da sebep olma özellikleri de vardır. Alkol vücuttan kısa zamanda atılmasını istiyor iseniz uzmanların önerisi canınız su istemese bile su içerek alkolün vücuttan idrar yolu ile kolay atılmasına yardımcı olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Titanyum Kuvars Taşının Faydaları başlıklı makalemizde Titanyum Kuvars, Titanyum Kuvars Taşı ve Titanyum Kuvars Taşının Yararları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap