İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. 3D Gözlük Tercihi

3D Gözlük Tercihi

3D Gözlük Tercihi

3D Gözlük Tercihi


Eğer 3D gözlük almakta zorluk veya seçmek de sıkıntı çekiyor iseniz, yazımı okuyarak kolaylık ile karar verebilirsiniz. 


Hangi 3D gözlük tercih etmeliyim?

Bilinmiş olduğu suretiyle artık 3 boyut teknolojisi yaşamımıza girmiş bulunan makta.3 boyut teknolojini kullana bilmemiz içinde öncelik ile 3 boyut yayınları yada görüntüleri destekleyen tv yada ekran sahibi olmamız gerekiyor.

Piyasada 2 tür 3 boyutlu gözlükler bulun makta bunlar:

3D Gözlükler, Aktif ve Pasif olarak 2 ye ayrılmaktadır.

Aktif gözlük  

Pil ile çalışan ve televizyona yada monitöre kablosuz olarak iletişime geçen,görüntüye bakılırsa ışık seviyesini arttıran yada azaltan gözlükler etken gözlüklerdir etken gözlükler 15-30 dk arası kullanılmalı aksi taktirde kusma,mide bulantı,baş ağrısı,göz akması benzer biçimde sıhhat problemlerine niçin ola biliyorlar. 15-30 arası izledikten sonrasında 10 dk dinlenilmesi bu sorunları ortadan kaldıracaktır.

Pasif gözlük:

Dış görünüşü bir çeşit güneş gözlüğüne de benzese hiçbir durumda güneş gözlüğü ile kullanılmamalıdır bu gözlükler içinde her hangi bir dönem kartı ve pil taşımazlar.Bu sebepten de seyretme süresi eylemsiz gözlüklerde birazcık daha artmaktadır lakin performansı etken gözlüklere bakılırsa daha azdır.Emek harcama mantığı fazlaca basittir ekran panellerinde fazlaca kattan oluşan sistem kullanılır bu katlardan bir tanesi şu demek oluyor ki 3 boyut hususi durumunun emek harcaması için ihtiyaç duyulan kat gözlüğe yerleştirir.Bu sayede kullanıcı gözlüğü takarak 3 boyut zevkini çıkarta bilir.

Bir önceki yazımız olan Alkol İçmenin Faydaları başlıklı makalemizde Alkol, Alkol faydaları ve Alkol İçmenin Faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap