İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İŞ
  3. 3600 Ek Gösterge İçin Tarih

3600 Ek Gösterge İçin Tarih

Uzunca sürelerdir beklenen 3600 ek gösterge için AK Parti Grup Başkanvekili Turhan tarafınca mühim bir izahat yapılarak, 3600 ek gösterge için tarih aktarıldı…

3600 ek gösterge için tarih belli oldu

TBMM Genel Kurulunda konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Turhan, oldukca sayıda şahıs tarafınca beklenen 3600 ek gösterge mevzusuna yönelik oldukca mühim ifadelere yer verdi. Açıklamasında müjdeli haberi veren Turhan, TBMM Genel Kurulunda yapmış olduğu konuşmasında vatandaşlara seçin öncesi müjdesini aktardı.

3600 Ek Gösterge İçin Tarih

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push();

AK Parti Grup Başkanvekili Turhan, yapmış olduğu konuşmasında 3600 ek gösterge mevzusu için çalışmaların sürdüğünü, seçimden ilkin çıkacağına değindi. Açıklamasında AK Parti’ nin söz veripte yapamayacağı bir şeyin olmadığını söyleyen Grup Başkanvekili Turhan, 24 Şubat’ ta yeni başkan seçmeyi planladıklarını ifade ederek; 3600 ek göstergenin poşet kanun içinde çıkacağını söylemiş oldu.

3600 Ek Gösterge İçin Tarih

Poşet Kanun kapsamında çıkabileceği söylenen 3600 ek göstergenin, 1.6 milyon memuru ilgilendirdiği ifade ediliyor. Bu düzenlemeyle beraber, öğretmen, polis, hemşire, din görevlileri kanun kapsamına dahil edilirken, fark yapılmaksızın; işgören maaşları ve emekli ikramiyelerinde artış yaşanacak. Bu artışın oranı da ortalama olarak % 20 olarak aktarılıyor. Ek olarak emekli ikramiyeleri de ortalama 25 bin lira artacak. 280 bin polis, 1 milyon 100 bin öğretmen, 110 bin hemşire, 120 bin din görevlisinin bu düzenlemeden yararlanacağı belirtiliyor. Bu düzenlemenin ilk etabında; 4 meslek grubuna yönelik olarak çıkacağı İbrahim Kalınca tarafınca meydana getirilen açıklamayla kamuoyuna aktarılmıştı. Bu bağlamda, polis, öğretmen, hemşire ve din görevlileri kapsam dahilinde olacaklar.

Bir önceki yazımız olan Borçların Yapılandırma İşlemi İçin Son Tarih başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap