İlginizi Çekebilir
Arduino Modülleri
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. 2018 Yasaklı Sitelere Giriş

2018 Yasaklı Sitelere Giriş

2018 Yasaklı Sitelere Giriş

2018 Yasaklı Sitelere Giriş

Bu yazımızda sizlere 2018 Yasaklı sitelere giriş yöntemlerini anlatmış olacağız. Umarım Yasaklı sitelere giriş başlıklı yazımızı beğenirsiniz. Ülkemizde ki politika sorunlarından dolayı zaman zaman bazı sitelere girişler yasaklanabiliyor. Yasaklı sitelere sorunsuz giriş yapmak için mutlaka bu yazımızın devamında bulunan yasaklı sitelere giriş yöntemlerini deneyin. Kesin sonuç alacaksınız.

Temmuz yazı güncellenmesi:

Eğer bilgisayarınızdan veya cihazlarınızdan yasaklı sitelere giriş yapamıyorsanız bu yazımızda paylaştığımız yöntemler ile istediğiniz cihazdan yasaklı sitelere giriş yapabileceksiniz. Ayrıca bu yazıyı güncelleyip yeni yasaklı sitelere giriş yöntemlerini ekledim. Yazımızın devamında yasaklı sitelere nasıl girileceğini ve ücretsiz dns adreslerini görebilirsiniz.

Yasaklı Sitelere Giriş

Yasaklı Sitelere Giriş

Erişimi engellemesiyle beraber kullanıcılar engelli sitelere, yasak sitelere yetişebilmek için alternatif erişim şekilleri arıyorlar. Yasaklı Sitelere giriş sorusu ise her insanın merak etmiş olduğu bir şey. Bende kullanıcılarının mağduriyetlerini gidermek ve internet’te özgürce gezinti yapabilmeleri için kullanabilecekleri yöntem ve araçları bir araya getirmeye çalıştım.

 

DNS ile Yasaklı Sitelere Giriş

Yasak Sitelere Iyi mi Girilir sorusuna karşılık web kullanıcılarının bu tür durumlarda ilk başvurdukları yöntem DNS Değişiklik yapma yöntemidir. Bu yöntemde servis sağlayıcımızın bizlere sunmuş olduğu IP yerine değişik bir DNS üstünden bağlantı sağlanır. DNS bir köprü vazifesi görür ve size yalnız erişim imkanı sunar. Devlet sizin kim olduğunuzu ve hangi siteye girdiğinizi rahatça bulabilir.

Yasaklı Sitelere Giriş

DNS sunucularını internette ziyaret etmek istediğimiz web sitelerinin adres defteri olarak tanımlayabiliriz. Iyi mi ki hepimizin bir ev adresi var, web sitelerinin de birer web adresi vardır (IP adresi). Bir siteyi ziyaret etmek istediğimiz vakit ilk olarak DNS sunucusuna bağlanırız, oradan sitenin IP adresini alıp siteyi açarız.

İnternet hizmeti aldığımız cep telefonu operatörleri ve evimize fiber veyahut ADSL getiren web servis sağlayıcıları, kendi DNS sunucularında yönlendirme yaparlar. Bu sunucularda bazı web sitelerinin IP adresleri yasaklı olur ve bu siteleri açmaya kalktığımızda karşımıza “ Bu site izin verilmemiştir ” yazısı çıkar. Bu şekilde bizi istediğimiz internet sayfası yerine, site engellendi sayfasına yönlendirirler.

Yasaklı Sitelere Giriş

Sadece, DNS sunucumuzu değiştirip, bu sitelerin IP adreslerini yönledirme yapmadan direkt başka bir sunucuya bağlanarak istediğimiz siteye girebiliriz.

DNS Ayarları Nasıl Yapılır?

Başlat Menüsünden Denetim Masası klasörüne girip, buradan “Ağ ve Paylaşım Merkezi” ya da “Ağ durumunu ve görevlerini görüntüle” ayarlarına tıklıyoruz.

Karşımıza çıkan ekranda o an ki ağ durumumuzu görebiliyoruz. Biz etken olan web bağlantımıza tıklıyoruz.

Oluşturulan ekranda o an kullandığınız web bağlantımızın durumunu görebiliyoruz. DNS ayarlarınızı değiştirebilmek için bu bağlantının özelliklerine tıklıyoruz.

Yasaklı Sitelere Giriş

Karşımıza gelen ekranda web bağlantınızın öğelerini görmüş olacaksınız. DNS ayarlarını değiştirebilmek için İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) öğesine tıklıyoruz.

‘Aşağıdaki DNS Sunucularını kullan‘ seçeneğini seçerek aşağıda ki DNS sunucularından uygun gördüğümüzü yazıyoruz.

Peşinden Çıkarken ayarları doğrula seçeneğine tıklayıp tamam diyoruz. Tüm bu işlemleri doğru bir halde yaptıktan sonrasında modemimizi kapatıp açıyoruz. Bu şekilde bilgisayarınız artık yeni ve süratli DNS adreslerine geçmiş olacak ve bizde yasak sitelere engelleme olmadan erişim sağlayabileceğiz.

Yasaklı Sitelere Giriş

Bir önceki yazımız olan Windows Wifi Şifresi Nasıl Bulunur? başlıklı makalemizde CMD, cmd wifi kırma ve cmd wifi şifre kırıcı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap